Obradović: Ovi izbori su biti ili ne biti za Čačak

1

ČAČAK – Predsednik Pokreta Dveri Boško Obradović obratio se u otvorenom pismu čačanskoj javnosti. Pismo prenosimo u celini i bez intervencija.

Poštovani zemljaci, dragi Čačani,

Obraćam Vas se ovako direktno, bez uvijanja, krajnje iskreno i otvoreno. Većina Vas me poznaje, ali da još jednom kažem nešto o sebi.

Ja sam Boško Obradović. Rođen sam 1976. u selu Vranićima kod Čačka. Po očevoj liniji sam od Obradovića iz Vranića, po majci od Smiljanića iz Konjevića. Mnogi od Vas poznaju naše porodice, a ko nas ne zna može lako da se raspita o nama. Nema laži, nema prevare! Dosta nam je političara kojima ne znamo ni oca ni majku, a kamoli babu i dedu.

Moj deda Milomir Obradović bio je radnik u FRA, a paralelno se brinuo o seoskom poljoprivrednom domaćinstvu. Baka Rajka je domaćica, tradicionalna žena od koje sam naučio prve pojmove o veri i moralu. Moji roditelji, Milisav, građevinski inženjer, i Zorica, viša medicinska sestra, naučili su me svemu što je važno da se zna u životu, a na prvom mestu ljubavi prema porodici, poštenju i samopožrtvovanju kao receptu za uspeh u životu.

Završio sam OŠ „Filip Filipovićˮ i čačansku Gimnaziju, a potom i Filološki fakultet u Beogradu. Diplomirani sam profesor srpske književnosti i jezika sa opštom književnošću. Radio sam šest godina u Gradskoj biblioteci „Vladislav Petković Disˮ, kao bibliotekar zadužen za kulturno-prosvetnu delatnost i odnose sa medijima. Bio sam jedan od urednika časopisa DVERI SRPSKE, kao i novinar i urednik TV emisije DVERI SRPSKE. Potom sam bio menadžer na raznim projektima u udruženju građana Srpski sabor Dveri: od Sabora srpske omladine, preko Svetosavske škole do Srpske mreže. Već četiri godine sam jedan od suvlasnika i urednika mlade izdavačke kuće „Catena mundiˮ, koja je za kratko vreme postala jedan od najboljih srpskih izdavača duhovne i nacionalne literature. Smatram da sam se dokazao u svojoj struci, jer iza sebe imam više autorskih knjiga, stotine novinskih članaka i TV emisija, kao i veliki broj kulturnih manifestacija koje sam organizovao, poput sada već tradicionalnih Letnjih duhovnih večeri u Čačku, čiji sam idejni tvorac i direktor već 10 godina.

Nikada nisam bio član nijedne političke stranke. U politiku sam ušao kao profesionalno ostvaren i bez ličnog interesa da preko politike rešavam egzistencijalna pitanja. Moj motiv za bavljenje politikom je drugačije prirode – ne mogu da sedim sa strane i gledam kako Srbija i Čačak propadaju.

U avgustu ove godine punim 40 godina. Nisam više mali. Prošao sam mnogo toga u ličnom, profesionalnom, porodičnom i političkom životu. Dveri postoje punih 17 godina i dugo smo se spremali i vežbali da dođemo u poziciju da nešto uradimo za svoj narod i naš grad. Mnogi od Vas su pratili naš rad, a ko nije može lako da se raspita i proveri šta smo i kako radili za prethodnih 17 godina. Ne treba više nikome da verujete na reč, jer su nas mnogi političari prevarili u poslednjih 26 godina. Raspitajte se! Svako od Vas može da se raspita i lično se uveri ko su mi preci, kakva karijera je iza mojih roditelja penzionera, kako i gde živim, koja kola vozim, kako se ponašaju moja deca, kako se oblačim i ponašam na ulici, u kafani ili kafiću, u susretu sa ljudima…

Mislim da smo položili i veoma važan ispit na početku naše političke karijere. Naime, kada su Dveri o Đurđevdanu 2012. na prvim izborima na kojima smo učestvovali dobile 15% glasova Čačana i bili najveće iznenađenje – ponuđeno nam je da formiramo vlast sa Novom Srbijom i Srpskom naprednom strankom. Nudili su nam trećinu kompletne vlasti u Čačku, samo da prihvatimo da Vojislav Ilić, rođeni brat Velimira Ilića, postane gradonačelnik Čačka. Odbili smo, jer se takve stvari ne rade u politici. Ne možete pre izbora biti protiv vlasti Nove Srbije, a posle izbora ući u tu vlast zarad direktorskih mesta i stranačkih privilegija. Tako smo na delu pokazali da smo principijalni i da je u Srbiji moguća politika sa poštenjem i moralom.

Četiri poslednje godine ste imali priliku da vidite kako smo opoziciono nastupali u skupštini grada Čačka. Niko nije mogao da nas kupi, nismo se prodali, bili smo ozbiljna opozicija svemu lošem što se u našem gradu radi poslednjih 20 godina koliko traje ova ista vlast Nove Srbije. Da su bili najbolji na svetu – mnogo je 20 godina, a daleko su od najboljih. Umorili su se, prevaziđeni su, potrošeni i izlizani, nemaju više nijednu novu ideju, a bore se za vlast, privilegije i lično bogaćenje po svaku cenu.

Na izborima 24. aprila imamo šansu da ih pobedimo, smenimo i formiramo novu vlast u našem gradu posle 20 godina. Čačak je poslednja sredina u Srbiji u kojoj se vlast nije menjala više od dve decenije. Ali, moramo biti oprezni. Ako svoj glas date Srpskoj naprednoj stranci ili Socijalističkoj partiji Srbije u Čačku – budite sigurni da ste bacili glas i da ste glasali direktno za Velimira Ilića kao budućeg gradonačelnika Čačka. Siguran sam da niko od Vas ko nije planirao da glasa za Novu Srbiju ne želi da njegov glas za SNS i SPS završi u korpi Velimira Ilića. Kako sam siguran da će to biti upravo tako?

Šef Izbornog štaba SNS je Ostoja Mijailović, preletač iz Nove Srbije, najbliži donedavni politički i poslovni partner braće Ilića. Ugledni čačanski advokat Ivan Ćalović povukao je svoju kandidaturu za gradonačelnika u ime SNS kada je video da je Čačak ponovo poklonjen Velimiru Iliću od strane Aleksandra Vučića, jer nije želeo da učestvuje u tome. Podsećam vas i na 2012. godinu. Tada je SNS takođe izašla na izbore samostalno, ali je posle izbora dala podršku Novoj Srbiji i Vojislavu Iliću. Veljko Negovanović je odavno prodao SPS Novoj Srbiji. Samo glas za Dveri je siguran glas protiv vlasti braće Ilića i Nove Srbije. Jedino Dveri mogu da pobede ovu vlast i donesu Čačku preko potrebne političke promene posle 20 godina.

Verujem u nas. Verujem u Čačak. Pozivam Vas da nam date šansu da nešto promenimo. Došlo je vreme da generacija kojoj pripadam pokaže šta i koliko zna i ume. Imamo najbolji program za spas i razvoj Čačka od 2016. do 2020. godine, koji možete pogledati na www.zaspascacka.rs Ali, ne možemo uspeti bez Vas, Vaše podrške i izlaska na glasanje.

Obraćam Vam se na ovaj način da bih Vam direktno poručio da su ovi izbori biti ili ne biti za grad Čačak. Hoćemo li da nastavimo ovim pogubnim putem u dalju propast našeg grada ili ćemo omogućiti političke promene i novu nadu za grad koji svi volimo i ne želimo da odemo iz njega, bez obzira da li smo žitelji sa gradskog ili seoskog područja! Blizu smo političke pobede nad vlastodršcima koji su nas sve ponizili i upropastili. Promene i sreća stižu u Čačak 24. aprila.

Ovo je naš grad, ovo je naša borba za sve naše porodice, za nova radna mesta, za čačansku privredu, za naše selo i poljoprivredu, za novi Čačak u kome ima smisla živeti, raditi, stvarati porodicu i rađati decu. Mi to možemo zajedno!

Vaš Boško Obradović, Predsednik Srpskog pokreta Dveri i nosilac izborne liste pod rednim brojem 3 DVERI – ZA SPAS ČAČKA

PR TEKST

1 KOMENTAR

PRE SLANJA KOMENTARA, MOLOMO VAS DA OBRATITE PAŽNJU NA SLEDEĆE UPUTSTVO:
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Portal Morava info zadržava pravo da, ukoliko ih proceni kao neumesne, skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, bilo kakvu pretnju, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj. Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Portal Morava info nema nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za skraćivanje komentara i njihovo objavljivanje. Redakcija ne odgovara za stavove čitalaca iznesene u komentarima. Vaš komentar može sadržati najviše 1.000 pojedinačnih karaktera, i smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

OSTAVITE ODGOVOR