Borac ubedljiv protiv niškog Radničkog

0

ČAČAK – Kiša je lila kao iz kabla, ali malobrojni gledaoci nisu zažalili što su došli na Gradski stadion. U sjajnoj fuidbalskoj predstavi preporođeni Borac je pod dirigentskom palicom iskusnog Milorada Kosanovića prosto demolirao Radnički iz Niša. Tri gola maestralnog Đura Zeca i jedan Jovanovića su bili dovoljni za zaslužen i ubedljiv trijumf od 4:1.

Pre utakmice prisutnu su minutom ćutanja odali poštu tragično nastradalom Aleksandru Jaćimoviću. Po raskvašenom terenu oba tima su počela žustro. Prvi preti Borac u 10.minutu kada centrira Vujaklija, a gosti u poslednjem trenutku blokiraju udarac Zeca. U 21.minutu Jovanović proigrava Zorića koji okleva, zatim pada, a potom i dobija žuti karton zbog simuliranja. Dva minuta kasnije prvo od tri remek dela Đura Zeca.

Zorić izvodi udarac iz ugla sa desne strane, odbrana gostiju odbija loptu do Zeca, koji lepim volej udarcem sa desetak metara najavljuje svoje veče i pobedu Borca, 1:0.

Borac nastavlja sa pritiskom i posle vođstva. U 31.minutu Zorić je izblokiran nakon dobrog udarca. Uzvraća na drugoj strani Đuračković, ali je u prvom poluvremenu uglavnom besposleni Bajić siguran, pa se na odmor odlazi sa minimalnom prednošću.

Nastavak utakmice praiti kiša koja je nakon kraćeg predaha ponovo počela da lije kao iz kabla. U 51.minutu ponovo Zorić izvodi udarac iz ugla, Vujaklija je najviši u skoku, ali ga centimetri dele od gola. Pet minuta kasnije nova radost pokislih navijača Borca.

Zorić je proigrao Zeca, koji prima loptu i ujedno izbacuje iz igre svog čuvara, a potom rezantnim udarcem sa desetak metara ponovo šalje loptu iza leđa Jovanovića za 2:0.

Da je omaleni napadač Borca pravi “kišni čovek“ uverili smo se i u 66.minutu. Jovanović idealno centrira sa desne strane, ponovo je sevnula desnica Zeca i novim volejom loptu smešta u mrežu Nišlija za ubedljivih 3:0.

Prete gosti u 73.minutu preko Marjanovića koji odlično izvodi slobodan udarac, a Bajić potvrđuje svoju klasu i vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner.

Nišlije su nokautirane u 77.minutu. Bangura je proigrao Vujakliju koji obilazi golmana gostiju Jovanovića i nesebično proigrava Lazara Jovanovića, a brzonogi napadač Borca sa svega jednog metra šalje loptu u nebranjenu mrežu za 4:0.

Usledio je petominutni prekid utakmice jer su gostujući navijači istakli transparent sa uvredljivim natpisom za sudiju Vujovića. Tek posle intervencije policije transparent je uklonjen, a utakmica je nastavljena.

Prekid je više iočigledno odgovarao gostima koji u 84.minutu stižu do počasnog gola preko Bulatovića, za konačnih 4:1.

Na kraju ovacije malobrojnih, ali i zadovoljnih gledalaca kojima su Kosanović i njegovi puleni ispraćeni sa terena, uz nadu i veru da je ovo samo početak furioznog finiša sezone.

Čestitam Borcu i kolegi Kosanoviću na apsolutno zasluženoj pobedi. Kaznili su sve naše greške i ne sme biti opravdanje što smo igrali bez par standardnih igrača. Okrećemo se narednim rivalima u borbi za poziciju četiri – rekao je trener gostiju Milan Rastavac.

Najpre bih odao priznanje igračima oba tima koji su po veoma teškom terenu dali sve od sebe. Odigrali smo kako smo se i dogovorili i drago mi je da su igrači ispoštovali sve što smo pripremali za ovu bitnu utakmicu. Pobeda nam daje za pravo da se nadamo da u finišu sezone možemo sami odlučivati o svom plasmanu jer u preostale četiri utakmice čak tri puta smo domaćini. Okrećemo se narednom rivalu i ova pobeda će dobiti na značaju tek ako savladamo Radnik – rekao je Milorad Kosanović.

Izvor: FK Borac