Het-trik Tripkovića protiv Žarkova za izlazak Čačana iz opasne zone

2

ČAČAK – Nikola Tripković odigrao je golgetersku simultanku protiv Beograđana. Između 18. i 47. minuta postigao je tri gola protiv Žarkova vredna tri boda za Borac, čime su Čačani bar na kratko izašli iz opasne zone.

U 18. minutu Borac je započeo golgetersku seriju sa bele tačke. Veljko Bogićević se driblingom oslobodio Vujovića koji je u želji da spreči egzekuciju napadača domaćina, igrao rukom u kaznenom prostoru. Precizan sa bele tačke bio je Nikola Tripković – 1:0.

Ređale su se prilike pred golom Žarkova kao na filmskoj traci. U 29. minutu agilni Stefan Kovačević iz povoljne situacije šutirao je pored gola, u 34. minutu udarac Kuveljića uspeo je da ukroti Slaviša Bogdanović. Dva minuta kasnije, posle odlične asistencije Kovačevića, malo je nedostajalo da Bogićević pogodi mrežu.

U 38. minutu stopostotnu šansu nije realizovao Tripković, a četiri minuta kasnije iz povoljne situacije koju je sam izgradio, isti igrač šutirao je iznad prečke. U poslednjim trenucima prvog poluvremena, mladi vođa navale Čačana drugi put je matirao golmana Žarkovčana. Stefan Fićović je odlično asistirao, a Tripković pogodio nebranjeni deo mreže – 2:0.

Tek što je počelo drugo poluvreme Tripković je pored statične odbrane gostiju „štiklom“ poslao loptu u donji desni ugao gola Bogdanovića 3:0.

Do počasnog pogotka OFK Žarkovo je stiglo u 87. minutu kad je jednu od retkih grešaka odbrane Borca iskoristio Krsta Đorđević i postigao počasni pogodak za tim iz Beograda.