Završen moto kros šampionat, Čačani odlični

0
63

ČAČAK – U nedelju na stazi u Bačkoj Topoli održana je poslednja, šesta trka za Otvoreni međunarodni šampionat Srbije u moto krosu, na kojoj su takmičari dva čačanska kluba ponovo ostvarili odlične rezultate.

Vicešampion: Nenad Petrović; foto: Dejan Todosijević

U najmlađoj klasi MX65 vozač AMSK Čačak Luka Janković osvojio je drugo mesto, dok je treće mesto zauzeo vozač MK Tanasko Rajić Aleksa Milosavljević. Filip Rajević iz AMSK Čačak osvojio je četvrto mesto, dok je Petar Mitrović iz MK Tanasko Rajić bio šesti. Zahvaljujući ovim rezultatima, Luka Janković je osvojio vicešampionsku titulu, a Filip Rajević treće mesto u generalnom plasmanu za 2018.godinu.

U klasi MX85, Lazar Janković je ubedljivo osvojio prvo mesto, čime je overio šampionsku titulu. Dušan Rakić je odličnom vožnjom zauzeo drugo mesto, dok je Milan Vukajlović iz MK Tanasko Rajić bio treći, i zahvaljući tome osvojio vicešampionsku titulu. Ostali članovi iste ekipe David Stevančević i Ramić Branislav zauzeli su četvrto i osmo mesto.

Prošlogodišnji šampion i ljubimac čačanske publike, vozač ekipe Tanasko Rajić Nenad Petrović, pobedio je svog konkurenta Janka Railića iz MK Ere Arilje osvojivši prvo mesto, ali mu je zlatna kaciga i šampionska titula izmakla za jedan bod, dok je Railić zahvaljujući osvojenom drugom mestom osvojio šampionsku titulu.

U klasi veterana, MX3, vozač AMSK Čačak Vlade Rajević osvojio je prvo mesto, a u klasi MXB, povratnik u moto kros Miloš Đorđević iz AMSK Čačak ponovio je uspeh sa prethodne trke i osvojio prvo mesto.

U ekipnoj konkurenciji ekipa 1, MK Tanasko Rajić osvojila je šampionsku titulu, a ekipa AMSK Čačak treće mesto.

Itvor: Morava info