Amerikanci vodili Čačak 94 do zlata vredne pobede

11
1157

ČAČAK – U 21. rundi AdmiralBet Košarkaške lige Srbije ekipa Čačka 94 Quantox je ugostila kolege iz pančevačkog Tamiša. Bio je to okršaj timova iz donjeg, odnosno iz sredine tabele domaćeg takmičenja. Ipak, može se slobodno reći da je duel bio daleko važniji za domaćna, koji se grčevito bori kako bi izbegao začelje tabele. A na koncu susreta, pobeda je završila u rukama Čačana, koji su slavili rezultatom 82:76 (25:21; 13:24; 23:16; 21:15).

Bolji početak je pripao Tamišu, koji je zahvaljujući dobrom šutu sa distance došao do 6:0. Posle dva minuta košarke domaćin je došao do prvog koša preko Danijelsa. Od tog momenta Čačak 94 se probudio, pa je uhvatio priključak za rivalom. Štaviše, posle trojke Dumića čak je i poveo (9:8). U nastavku se rasplamsala velika borba, a na kraju prvog dela igre nešto više uspeha je imao čačanski tim (25:21).

Start drugog kvartala je bio prilično neefikasan za oba sastava. To je malo više pogodovalo domaćinu, koji je imao prednost. Vreme je prolazilo, a niko od timova nije bio u prilici da dođe do nešto većeg kapitala. A takvo stanje je potrajalo do pred sam odlazak na veliki odmor, kada je Tamiš sa nekoliko dobrih napada stekao plus sedam (38:45), pa je malo zadovoljniji otišao na veliku pauzu.

Kada su sudije dopustile da bude nastavljen meč, timovi su se smenjivali u cepanju mrežica. To je više išlo na ruku gostima, koji su krajem prvog poluvremena došli do fine prednosti. Međutim, Čačak 94 je ulagao silan napor kako bi anulirao deficit i tako se potpuno vratio u utakmicu. Posle koševa Popovića i Pulijama, domaćin je došao do željenog skora (61:61). Sve se promenilo u korist Čačana, što je nagovestilo još zanimljiviju borbu.

Odsudni deo susreta započeo je trojkom Pilčevića, tek da nagovesti nastojanje Čačana. Ali ubrzo je stigao odgovor Tamiša, koji je ponovo poveo. Na reakciju domaćina nije trebalo puno čekati, pa je brzo vođstvo prešlo u njegove ruke. U periodu koji je usledio timovi su se smenjivali u vođstvu, pa je postalo i više nego jasno da će duel ući u neizvesnu završnicu. Tako je i bilo do pred kraj utakmice. Ipak, poslednja dva minuta domaćin je bio pribraniji, pa je pametnim odlukama u ofanzivi došao do plus sedam (80:73). Tamiš je pokušao da nešto promeni, ali u tome nije uspeo. Čačak 94 je velikom borbom i silnim zalaganjem uspeo da dođe do dva vredna boda i tako popravi svoju trenutnu situaciju.

U narednom kolu Čačak 94 Quantox će gostovati u Novom Sadu domaćoj Vojvodini. Taj meč je na programu u subotu 11. februara, a početak je zakazan za 19:00.

Čačak 94 Quantox: Radovanović, Ćurčić 2, Popović 11, Pilčević 9, Pulijam 17, Tresač, Pantić 2, Danijels 28, Ndijae, Dumić 8, Gugović 5, Nedeljković.

Tamiš: Sedrik 18, Ilić, Lugić, Krstić, Mihailović, Terzić 15, Šinik 7, Kojadinović 2, Kovačević 11, Smiljanić 16, Đorđević 2, Stanojević 5.

Tekst: Nikola Minović/Kablarnet.rs