
ČAČAK – Istorijski uspeh ostvarili su fudbaleri Javor Matisa večeras u Čačku pošto im je remi rezultatom 1:1 sa Borcem doneo plasman u finale nacionalnog Kupa gde će se sastati sa Partizanom.
Revanš susret drugog polufinala u nacionalnom Kupu odigran je u Čačku gde su fudbaleri Borca ugostili Javor Matis. Gosti iz Ivanjice doneli su u Čačak gol prednosti iz prvog meča, ali je Borac mogao da se nada plasmanu u finale pošto je uspeo da postigne gol u gostima.
Borac je stigao do vodećeg gola posle deset minuta igre u drugom poluvremenu, pogotkom Srđana Vujaklije iz penala. Naemeka Ađuru je neoprezno startovao na ivici kaznenog prostora pa je Vlado Glođović pokazao na belu tačku, a najbolji strelac Borca preciznim udarcem dovodi domaće u prednost.
Tri minuta nakon vodećeg gola Borca je mogao da duplira prednost ali je Zorić bio prespor u momentu kada je imao otvoren put ka golu pa je defanzivac Javor Matisa uspeo da mu oduzme loptu bez prekršaja.
Nesmotrenost Miroljuba Kostića u kaznenom prostoru skupo je koštala Čačane jer je Vlado Glođović ponovo pokazao na belu tačku usled igranja rukom pomenutog igrača posle šuta Gafurova.
Siguran izvođač najstrože kazne za Javor Matis bio je Marko Docić koji na taj način poravnava rezultat na 1:1 što je gostima iz Ivanjice bilo dovoljno za plasman u finale.
Jalovi su bili pokušaji Borca do kraja utakmice pa su tako pojedinci pokušavali da bacanjem u šesnaestercu Javor Matisa iznude novi penal ali Vlado Glođović nije želeo da dosudi i treći kazneni udarac.
Foto: Duško Radišić Lejča
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Portal Morava info zadržava pravo da, ukoliko ih proceni kao neumesne, skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, bilo kakvu pretnju, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj. Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Portal Morava info nema nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za skraćivanje komentara i njihovo objavljivanje. Redakcija ne odgovara za stavove čitalaca iznesene u komentarima. Vaš komentar može sadržati najviše 1.000 pojedinačnih karaktera, i smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.