Branko Jorović krenuo pobedom na klupi Železničara

2
610

ČAČAK – Branko Jorović uspešno je startovao na klupi čačanskog Želzničara. Njegova ekipa je u Hali kraj Morave ostvarila pobedu protiv Mladosti iz Smederevske Palanke rezultatom 90:84.

Čačani su bolje otvorili meč i prvu četvrtinu rešili u svoju korist sa 29:90. Međutim, gosti su uspeli da zbiju redove i da utakmicu na kraju poluvremena dovedu skoro u egal, tačnije na samo poen suficita za domaćina.

Treći kvartal bio je u potpunosti izjednačen, a utakmica je odlučena u poslednjem desetominutnom periodu. Izabranici Branka Jorovića zaigrali su odlično kada je bilo najpotrebnije i polovinom četvrtine imali prednost od 10 poena. Međutim, gosti se nisu predavali i predvođeni Savom Trajkovićem uspeli su da se održavaju priključak.

Tako je nakon Trajkovićeve trojke na 1:49 do kraja na semaforu stajalo 84:80. Nepunih 30 sekundi kasnije Žele je vodio samo sa dva poena prednosti, a na minut pre kraja svega pola koša.

Rakovićevim poenima sa penala Železničar odlazi na plus tri, a kada je na 22 sekunda do kraja Predrag Panić iskoristio oba slobodna bacanja za rezultat 89:84, bilo je jasno da su Čačani nadomak nove pobede. Do kraja gosti nisu uspeli da dođu do poena, a tačku na četvrti trijumf u 13 odigranih kola sa linije slobodnih bacanja stavio je Petrović.

U pobedničkoj ekip najefikasniji su bili Raković sa 18, Panić sa 16, Šušić sa 14 i Krsmanović i Radović sa po 12 poena.

Sava Trajković u gostujućem timo postigao je 21 koš.

Nakon ove pobede Žele je skočio na deseto mesto na tabeli Druge lige Srbije. U narednom kolu Čačani su ponovo domaćini. U Halu kraj Morave stiže ekipa Proletera iz Zrenjanina.