Crno-beli 72 minuta sa igračem više: Borac – Partizan 0:2 (FOTO)

0

ČAČAK – Fudbaleri Partizana napravili su dobru uvertiru pred večiti derbi narednog vikenda. Bez većih problema crno–beli su savladali Borac rezultatom 2:0.

Beograđani su na najbolji mogući način iskoristili okolnost da su na stadionu kraj Morave čitava 72 minuta igrali sa fudbalerom više. Ključni detalj utakmice dogodio se, naime, u 18. minutu kada je kapiten Čačana Mario Maslać dobio drugi žuti karton, nakon što je srušio Đurđevića koji je bio u punom naletu prema protivničkom golu.

borac-partizan-4

Od tog trenutka na terenu je postojala samo jedna ekipa. Fudbaleri Partizana strpljivo su gradili napade, a nagrada za takav pristup stigla je u 38. minutu. Marjanović je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane. Jevtović je okrznuo loptu glavom, ona je krenula u gol-aut, ali na pravom mestu je bio bek Miletić i glavom je zakucao u mrežu.

Beograđani su duplirali prednost nakon samo dva minuta. Grubu grešku Zoćevića, koji je želeo da vrati loptu svom golmanu, iskoristio je do tog momenta neprimetni Mihajlović. Presekao je nespretni pas, predriblao golmana Aleksića i loptu plasirao u nebranjenu mrežu.

Tog trenutka razrešene su sve dileme oko ishoda ovog meča.

borac-partizan-5

Sa Partizanom je jako teško igarti 11 na 11. Sa igračem manje to je gotovo nemoguće – izjavio je nakon utakmice trener Borca Ljubiša Dmitrović.

U drugom poluvremenu Partizan je igrao taman toliko koliko mu je bilo potrebno. Imali su posed lopte, ali bez konkretnijih akcija. I pored toga postigli su crno-beli dva pogotka, ali su oba poništena zbog ofsajda.

borac-partizan-3

Na kraju utakmice, navijači beogradskog tima poslali su sa tribina jasnu poruku skanidranjem: ’’Hoćemo pobedu, pobedu u derbiju’’.

Jedva čekam da počne ta ukakmica. Za razliku od drugih, mi imamo svega šest dana da se pripremimo za taj meč. Videćemo kakav je stepen povrede Nemanje Mihajlovića koji je morao da napusti igru. Zadovoljan sam rezultatom, ali Partizan tek treba da pokaže pravu igru – izjavio je trener Beograđana Marko Nikolić.