
ČAČAK – Nezvanični naslednici nekada veoma popularnih “Igara bez granica“, “City Games“, i ove godine dolaze u Srbiju. Veoma atraktivne i nesvakidašnje igre u bazenu očekuju tamičare koji će predstavljati svoje gradove. Oni će odmeravati svoje snage u vodi a grad pobedni predstavljaće Srbiju na međunarodnom polufinalu, a svi se nadamo i finalu.
“City Games“ kroz zabavu i sport svako leto jača prijateljstva i veze među gradovima i državama koje se takmiče. Ove godine u međunarodnom polufinalu naći će se 12 zemalja u kojima se tokom letnjih meseci održavaju kvalifikaciona takmičenja, kaže nam autor i direktor projekta Miroslav Kržik.
Veoma atraktivne i adrenalinske igre su osnovni sadržaj ovog projekta, a osmišljene su tako da zabave publiku i takmičare ali i da podstaknu vrednosti poput prijateljstva i timskog duha i da ukažu na važnost bavljenja sportom.
– Baziraju se na tradicionalnim disciplinama i proizvodima, što je vidljivo i iz njihovih naziva: morska alka, leteći vterpolo, vuča konopca, trka magaraca, vodena košarka… Ukupno je 13 različitih disciplina koje nude pregršt zabave i adrenalina za sve generacije – kaže Kržik.
Ekipe se sastoje od 8 takmičara od kojih troje moraju biti ženskog pola a prijave se obavljaju preko službene web stranice www.city-games.com. Prvi put će rekreativni sportisti imati mogućnost da prijave svoje ekipe i predstavljaju svoju zemlju na nekom međunaronom takmičenju, ali to ne znači da se ne mogu prijaviti i već afirmisani sportisti.
– Do sada smo imali prilike da na igrama vidimo Alesija Sartorija iz Italije, dvosturkog osvajača olimpijske medalje, Vladimira Gojkovića, jednog od najboljih vaterpolista sveta, Sandru Pešić, bivšu košarkašku reprezentativku Jugoslavije, Marka Pavlovića, osvajača evropskog zlata i svetskog srebra u triatlonu – kaže Kržik.
“City Games karavan“ kreće iz Hrvatske 1. jula, a u Srbiju stiže već 8. jula kada će prvi gradovi odmeriti snage na bazenu u Čačku.
– Nakon toga 11. jula družićemo se u Subotici, 12. jula u Zrenjaninu, 15. jula u Somboru i 17. jula u Bečeju. Nakon toga, 20. jula na Zlatiboru najbolji će se boriti za titulu prvaka koji će predstavljati Srbiju na međunarodnom polufinalu, za koje postoji mogućnost održavanja u Beogradu. Pored predstavnika Srbije, na međunarodno polufinale stižu ekipe iz Italije, Nemačke, Poljske, Luksemburga, Mađarske, Češke, Holandije, Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore – kažu organizatori.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Portal Morava info zadržava pravo da, ukoliko ih proceni kao neumesne, skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, bilo kakvu pretnju, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj. Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Portal Morava info nema nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za skraćivanje komentara i njihovo objavljivanje. Redakcija ne odgovara za stavove čitalaca iznesene u komentarima. Vaš komentar može sadržati najviše 1.000 pojedinačnih karaktera, i smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.