Jovica Arsić: Dobra odbrana ključ pobede nad OKK Beogradom

0
166
Jovica Arsić; Foto: Petr Stojanovski

ČAČAK – Košarkaši Borca opravdali su ulogu favorita, jer su na domaćem parketu, u jednom zanimljivom meču savladali OKK Beograd rezultatom 89:81.

U prvom poluvremenu OKK je pružio dostojan otpot favorizovanom protivniku. Dobrim skokom, a predvođeni raspoloženim Simeunovićem, Beograđani su zadavali velike muke domaćinu. Ipak, u drugom poluvremenu Čačani su zbili svoje redove i podigli odbranu na zavidan nivo. Pored toga, nekolicinu igrača je krenuo šut, tako da je Borac mirne glave mogao da privede meč kraju i na svoj konto upiše četvrtu pobedu u Superligi.

Jovica Arsić, kormilar Borca, smatra da je dobra odbrana u trećoj deonici presudila ko će na kraju izaći kao pobednik

Konačnim rezultatom sam zadovoljan. Smatram da smo u dobrom delu utakmice igrali korektnu odbranu. Ali zbog pada koncentracije i nekih neobičnih grešaka dozvolili smo protivniku poene iz drugog napada. Zbog toga nismo imali dobar rezultat u prvom poluvremenu. Ali u trećoj četvrtini smo zaigrali odlično u fazi odbrane i u tim momentima smo stekli zavidan kapital koji nam je omogućio da mirno privedemo meč kraju.

Već u subotu veče Borac očekuje izuzetno zahtevan meč protiv FMP-a. Arsić je prozborio i o tom duelu.

Čeka nas mnogo težak posao u subotu. U prvom meču igrači FMP-a su odigrali zaista odlično, a na nama je da nađemo način da im se revanširamo. Nismo u poziciji da pretimo jer ne znam kakav će biti zdravstveni bilten. Ali pobeda ne sme da dođe u pitanje. FMP je talentovana ekipa, puno je mladih reprezentativaca u njihovom rosteru i zbog toga nikako ne smemo da ih potcenimo. Fizički su superiorna ekipa, tako da ćemo morati da damo svoj maksimum. Nadam se da će i publika da popuni halu, pa da zajedno slavimo nakon utakmice – dodao je Jovica Arsić.

Radovan Đoković, jedan od najzapaženijih igrača na susretu, naglašava da Borac posle pobede nad OKK svu snagu i misli usmerava na meč sa FMP-om.

Čestitao bih OKK Beogradu na dobroj partiji, a svojim saigračima na pobedi. U ovom meču bili smo lišeni pomoći nekolicine igrača poput Ilije Đokovića, Prlje, Alikadića… U prvom poluvremenu imali smo problema da kontrolišemo skok, tako da je OKK imao priliku da postiže poene iz drugog napada. Međutim, u trećoj četvrtini smo to iskontrolisali, tako da je stvorena razlika koju smo sačuvali do kraja. Sada misli usmeravamo ka veoma važnoj utakmici protiv FMP-a – izjavio je Đoković.