Juniori Borca furiozni protiv Nišlija

0
214

ČAČAK – U poslednjem, 22. kolu Roda Juniorske lige Srbije košarkaši Borca opravdali su ulogu apsolutnog favorita, jer su na svom parketu ubedljivo savladali niški Konstantin rezultatom 78:53.

Nakon početne trojke Konstantina domaći su furiozno vezali sedam poena. Dobrom odbranom uspeo je Borac da spreči nalete rivala, ali je zato falilo bolje realizacije u fazi napada. To su gosti iskoristili, pa su u jednom momentu uspeli da izjednače (9:9). Ipak, u nastavku je Borac malo pojačao, tako da je ponovo poveo.

Nastavak meča protekao je u nastojanjima Borca da se odlepi i tako mirne glave okonča prvo poluvreme. Centar Borca Krsmanović pravio je velike probleme odbrani Konstantina. Ipak, dugo su gosti odolevali nadmoćnijem rivalu, držeći razliku na jednoj cifri. Ali nakon četiri vezana poena Ognjena Mićovića domaćin je po prvi put poveo dvocifrenim brojem koševa (26:16). Jedino što su Nišlije uspele bilo je da smanje zaostatak na minus sedam.

Čim je nastavljen duel Borac je krenuo nešto jače i angažovanije, kako bi na vreme slomio otpor protivnika. Međutim, srčanom borbom Konstantin se nije dao, već je dobar deo treće deonice disao za vratom domaćim igračima. Takvo stanje na parketu trajalo je dobrih pet minuta. Polovinom četvrtine Borac je zaigrao energičnije, pa je nakon trojke Tutunovića povećao prednost na plus 19 (60:41). Bolju igru Čačani su znali da naplate, tako da su zalsuženo vodili.

Završni deo meča Borac je igrao taman toliko da mirno privede susret kraju. To je prilično lako i uradio. Štaviše, suficit je uvećao do maksimalnih 31 (76:45). To je omogućilo treneru Tomaševiću da svim igračima ukaže šansu, kako bi osetili žar borbe. Sve u svemu, bila je ovo još jedna rutinska pobeda Borca na parketu dvorane kraj Morave.

Trener Čačana Dejan Tomašević smatra da je iza juniorske ekipe veoma uspešna sezona.

Čestitam svojim igračima na pobedi, jer je to jedino što je danas valjalo. Sve ostalo je da se brzo zaboravi. Ali dobro, poslednje je kolo, protivnik malo slabiji. Međutim, previše smo se opustili, naročito u prvom poluvremenu. Bilo kako bilo, pred nama je završni turnir, koji će biti u Čačku ili eventualno Beogradu. Ostaje nam da se odmorimo, pa da krenemo da se pripremamo za taj turnir, gde ćemo najverovatnije igrati protiv Dinamika. Celokupna sezona bila je za nas vrlo uspešna, tako da sam zadovoljan. Drago mi je i to što su neki juniori potpisali profesionalne ugovore, što je naš najveći dobitak.

Igrač Borca Strahinja Glišović se nada da će završni turnir biti organizovan u Čačku.

Mislim da smo na dobar način završili regularni deo sezone. Ostaje nam da se pripremamo za završni turnir, koji nas očekuje za otprilike 20 dana. Protivnici neće biti ni malo laki, ali nadamo se da će turnir biti u Čačku, a pred domaćom publikom uvek ostvarujemo dobre rezultate.

Autor: Nikola Minović, Morava info