Košarkaši Borca napravili veliki preokret, ali im presudio Petrušev u poslednjoj sekundi

7
526

ČAČAK – Košarkaši Borca doživeli su još jedan poraz u poslednjim trenucima meča. Ovaj je bio posebno bolan, jer je Čačanima presudio Filip Petrušev u poslednjoj sekundi meča, postavivši konačan rezultat 86:84.

A u prvom poluvremenu ništa nije ukazivalo da bi Borac mogao da pruži značajniji otpor favorizovanoj ekipi Mege. Sipali su izabranici Vlada Jovanovića trojke iz svih pozicija, pa je domaći tim već u 14. minutu igre imao prednost od 20 poena. Čačani ipak dodaju gas, pa se na odmor otišlo sa prednošću Mege od 46:35.

Međutim, u drugom poluvremenu razigrali su se, pre svih, Miletić i Čarapić i prednost Beograđana lagano je počela da se topi.

Polovinom poslednje deonice Borac došao u vođstvo nakon nove trojke sjajnog Čarapića koji je bio izuzetno raspoložen za šut za tri poena. Podigli su izabranici Marka Marinovića trojkom Miletića prednost na plus šest, ali su na drugoj strani važne trojke u trenucima kada se lomio rezultat postigli Simonović i Momirov.

U poslednji minut je Mega ulazi sa dva poena prednosti, ali je Borac sa linije za slobodna bacanja izjednačio rezultat. Poslednji napad je imala Mega, Skuči Smit je vodio loptu i poslao sjajnu parabolu Petruševu koji skok šutem lagano pogađa za pobedu.

Zaista velika šteta, jer čini se da je Borac makar zaslužio produžetak nakon svih napora koje su igrači čačanskog tima uložili kako bi preokrenuli rezultat. Ovako, Borac ostaje na četiri pobede i očekuje ga grčevita borba za opstanak.

Najbolju partiju otkako nosi dres Borca pružio je Dušan Miletić koji je imao 24 poena, čak 13 sokova i dve blokade, za indeks korisnosti 38! Uroš Čarapić dodao je 17 poena, a Gavrilović 10.

U pobedničkom timu Marko Simonović postigao je 28 koševa. Petrušev je bio izvanredno čuvan, ali je, nažalost, postigao pobednički pogodak onda kada je to bilo najpotrebnije. Meč je završio sa 16 postignutih poena.

Naredne subote, ukoliko ne bude odlaganja, u Borac stiže jedan od pretendenata za sam vrh tabele, ekipa Cedevita Olimpije.

Izvor: Morava info

Prethodni članakSa analize stiglo 266 uzoraka iz Moravičkog okruga, najveći procenat novozaraženih i dalje u Milanovcu