Košarkaška lekcija Dinamiku u Borčevoj partiji sezone

7
675

ČAČAK – U srpskom derbiju ABA 2 lige kao pobednik je izašao Borac, koji je u punoj dvorani kraj Morave savladao Dinamik rezultatom 102:72. Ovim ubedljivim trijumfom tim Jovice Arsića je napravio veliki iskorak ka osvajanju četvrte pozicije koja vodi u plej-of regionalnog takimčenja.

Što se tiče samog meča, mnogo bolje je počeo domaći tim, koji je munjevito vezao 10 poena. To je primoralo trenera Dorćolaca da zatraži minut odmora kako bi prekinuo seriju Borca. Ali to nije mnogo pomoglo Dinamiku. Čačani su nastavili da konstantno loptu spuštaju na dno mrežice, mahom sa distance, tako da su nastavili da drže rivala na pristojnoj distanci. Takođe, i publika je od samog starta davala dodatnu energiju domaćim igračima. Zbog svega navedenog je Borac nakon prve deonice imao veliku prednost od 16 koševa (32:16).

Kako je krenuo drugi deo igre, domaćin je nastavio sa započetim poslom, a to je rešetanje koša protivnika. Ali ubrzo su gosti odgovorili istom merom vezavši dve trojke, pa je trener Arsić morao da prekine nalet Dinamika. I to mu je uspelo. Borac je ponovo zaigrao na vrhunskom nivou, tako da gosti nisu bili ni blizu da smanje deficit. Štaviše, domaćin je pobegao na plus 27 (58:31). Sjajno šutersko veče Radovana Đokovića i Strahinje Gavrilovića, uz pregršt asistencija Ilije Đokovića činili su da Borcu sve ide od ruke. Naravno, i odbrana je bila na visini zadatka. Na drugoj strani, Dinamik je prosto bio demoliran, bez ikakve ideje. Shodno svemu izrečenom, prvo poluvreme je u potpunosti proteklo u znaku belo-crvenih košarkaša.

Kako je nastavljen duel, Čarapić je pogodio za tri i tako odveo svoj tim na ogromnih 30 poena prednosti (61:31). Borac je i dalje sve konce igre držao u svojim rukama, ne dopuštajući Dinamiku da se vrati u meč. Gosti su samo na momente uspevali da učine nešto korisno pod obručem Borca. Ali to nije bilo ni blizu dovoljno. Domaći su nastavili da zagorčavaju život gostima, naročito Ilija Đoković, pa su čak dospeli i do kote 33 (82:49).

Poslednji kvartal bio je čista formalnost. Sjajnom igrom tokom 30 minuta Borac je rešio pitanje pobednika. Jedina nedoumca bila je oko toga sa kolikim suficitom će domaćin okončati susret. Takođe, ovaj meč obeležio je i povratak kapitena Borca Marka Marinovića na parket, što je dodatno ulepšalo sjajnu partiju Čačana. Za sam kraj nije pogrešno reći još i to da je ovo bila najbolja utakmica Borca u tekućoj sezoni. Ukoliko Čačani u nastavku budu igrali kao protiv Dinamika, ništa nije nemoguće.

Borac: S. Gavrilović 13, Alikadić 4, Popović 2, R. Đoković 16, I. Đoković 23, I. Gavrilović 14, Majstorović 9, A. Krsmanović, Prlja 5, Kočović 5, Čarapić 8, Marinović 3.
Dinamik: Beslać 6, Janković 10, Vulikić 11, Kutlešić 4, Stepanović, Đerić 6, Glišić 19, Rakićević 2, Ostojić 10, Stevanović 2, Slijepčević, Savković.

Autor: Nikola Minović, Morava info

Prethodni članakČvorak: Program razvoja čačanskog turizma nije nikakav strateški dokument, već pesmarica od 170 strana
Sledeći članakU maju i novembru pozivi na osnovnu vojnu obuku, za neodazivanje sledi kazna!