Mlađi pioniri Mladosti bez premca u regionu Zapadne Srbije

1
494

ČAČAK – U prelepoj hali sportova na Ubu u nerdelju je odigran finalni turnir prvenstva regiona Zapadne Srbije za mlađe pionire. Mladi košarkaši Mladosti su nastavili seriju izvanrednih igara i rezultata i sa dve ubedljive pobede pokazali da im u ovom delu Srbije nema ravnih.

Tako je ekipa Dejana Kolarevića posle četrnaest uzastopnih pobeda u ligaškom delu sezone, sa dva ubedljiva trijumfa stavila tačku na ovo prvenstvo. Rivali su bile ekipe Mladosti 2014 sa Uba i OKK Užica koje su takođe u svojim grupama nadmoćno osvojile prva mesta.

U prvoj utakmici Mladost se sastala sa ekipom Mladost 2014 iz Uba koja je takođe u svojoj grupi ligaški deo sezone okončala bez poraza. Naši igrači su nakon početnog grča veoma brzo preuzeli stvar u svoje ruke. Prednost je rasla iz minuta u minut, tako da konačnih 34:72 odslikavaju superiornost mlađih pionira našeg kluba.

U drugoj utakmici rival je bila ekipa OKK Užica koja je u svojoj grupi bila najbolja. Sa pola gasa mlađi pioniri Mladosti su na kraju slavili sa ubedljivih 71:24. Dve pobede su bile dovoljne za nadmoćno osvojeno prvo mesto. U trećoj utakmici domaćin je bio bolji od Užičana i stigao do druge pozicije.

Treneri ekipa sa Uba i Užica su odlučili da za MVP igrača turnira proglase Jakova Simovića, plejmekera Mladosti. Novim uspehom mlađi pioniri Mladosti su napravili sjajnu uvertiru pred finalni turnir “Basket4kids“ koji ih od 22. do 26.maja očekuje u Sežani gde će im rivali biti prvaci svih republika nekadašnje Jugoslavije.

Izvor: KK Mladost

Prethodni članakDr Radojević: Upad na RTS autogol opozicije
Sledeći članakVlade Stanisavljević: Za opstanak u ligi zaslužni su i oni koji nisu verovali u nas