
ČAČAK – Meštani oko 20 čačanskih i lučanskih sela, kroz koja prolaze deonice autoputa Preljina-Požega i Preljina-Pojate, najavili su danas da će od 15. februara početi blokadu magistralnog puta Čačak – Užice u Pakovraću kod Čačka, zahtevajući da se završe sudski postupci koje više od tri godine vode zbog cene zemlje koja im je oduzeta za izgradnju saobraćajnica.
Meštani su rekli agenciji Beta da će blokada Ibarske magistrale kod Pakovraća početi u 12 časova i trajaće do 14 časova.
Oni smatraju da Viši sud u Čačku “opstruira sudske postupke“ za utvrđivanje cene eksproprisane zemlje, tako što je oborio presude Osnovnog suda da se oduzeta zemlja plati po ceni od 1.500 do 1.600 dinara po metru kvadratnom, umesto 50, 100 i 200 dinara koliko je bilo ponuđeno.
Na tu odluku Osnovnog suda žalbu je uložilo javno preduzeće „Putevi Srbije“ koju je Viši sud prihvatio i sada vraća suđenje na početak.
Zbog toga su meštani čačanskih i lučanskih sela prošle sedmice protestovali tri dana uzastopno ispred Višeg suda u Čačku, ali im se niko od nadležnih nije obratio, pa su odlučili da radikalizuju protest.
Blokadu magistralnog puta u Pakovraću meštani su prijavili čačanskoj policiji.
Izvor: Beta
Milune imas li sramote?
Štrajkujemo dok se ne okonca pravnosnažno sudski postupak, a ako nam presuda ne bude odgovarala, opet štrajkujemo.
Nadam se da će policija zaštititi putnike od ovih neandertalaca.
Hoce ne brini, uputice te preko brda u zavicaj.
A ko će nas građane da zaštiti od vas sektaških botova?
Traze po aru ko da je centar Požege a ne njive u brdima, realno im je i ponudjeno. Isao preko brda sad zbog ludaka.
A volite vi Vucica treba vam platiti za deset godina da ga vise volite!
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Portal Morava info zadržava pravo da, ukoliko ih proceni kao neumesne, skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, bilo kakvu pretnju, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj. Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Portal Morava info nema nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za skraćivanje komentara i njihovo objavljivanje. Redakcija ne odgovara za stavove čitalaca iznesene u komentarima. Vaš komentar može sadržati najviše 1.000 pojedinačnih karaktera, i smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.