Poraz Železničara na gostovanju u Kruševcu

6
510

ČAČAK – Košarkaši Železničara poraženi su u drugom kolu Druge lige Srbije od ekipe Napredak Juniora u Kruševcu rezultatom 62:57.

Igrači koje sa klupe predvodi Aleksanda Bjelić čitavu utakmicu bili su u rezultatskom zaostatku, a ključna je, ispostavilo se, bila prva četvrtina koju su domaći igračili rešili u svoju korist sa devet poena razlike. Nakon 20 minuta igre prednost Napretka bila je +10, pa nešto bolja igra Čačana u trećem kvartalu nije puno uticala na konačni rezultat.

Pa ipak, kada je Miloje Šušić na sedam minuta pre kraja doveo Železničar na deficit od svega pola koša činilo se da je bio moguć potpuni preokret. Međutim, sve je to bilo kratkog daha, a Kruševljani su se brzo i relativno lako ponovo rezultatski odlepili, jer već nakon dva minuta ponovo bilo +7 za domaći tim.

U redovima Žela najefikasniji Bili su Miloje Šušić i Petar Raković sa po 15 poena (Šušić je uz to imao i 8 skokova). Karapandžić je dodao 9 poena (šut za tri poena 1/6), a svi ostali su imali pet ili manje koševa.

Kod domaćih ubedljivo najbolji je bio Aleksandar Beloica sa 18 koševa.

Izvor: Morava info

Prethodni članakOvaj Kijevčaninov gol za TV špice doneo je Borcu 1926 tri boda (VIDEO)
Sledeći članakTiodorović: U toku treći talas epidemije, na pogoršanje stanja mogu uticati studenti i radnici u većim fabrikama