Splićani kraj Morave zaleđeni na minus 30

10
1364

ČAČAK – Siguran hod Borca ka regionalnoj eliti nastavljen je i u 18. kolu ABA 2 lige u kojem su Čačani još jednom demonstrirali da im na ovom nivou prosto nema ravnih. Večeras kraj Morave rutinskih 90:60 za 16. pobedu Borca.

Domaći su otvorili utakmicu sa početnih 7:0. Strelci su bili Kočović i Majstorović. Splićani za početna dva minuta nisu postigli koš, Borac je vodio sa 9:0, a trener gostiju je zatražio prvi minut odmora. Prve poene za Split dao je Vranković. Čačani nisu dozvolili gostima da tokom prve deonice značajnije umanje razliku. Sa devet poena razlike otišli su igrači Borca na prvi mini odmor.

U drugoj čevrtini domaći igrači održavali su prednost, a trojkom Kočovića Borac je stigao do dvocifrene prednosti. Na veliki odmor Split je otišao sa deficitom od 11 poena.

Inače, Borac je u duel ušao sa liderske pozicije dok gosti jure Rogašku i Široki kako bi izborili polufinalne okršaje u ABA 2 ligi. Međutim, već u trećem kvartalu bilo je jasno da bodovi ostaju u Čačku i da četvrtu poziciju moraju dostići u nekim narednim mečevima. Borac je vodio sa 22 poena razlike, a u poslednjoj četvrtini i sa 31 poenom prednosti.

Do kraja lige Čačani igraju sa Heliosom, Širokim, Dinamikom i Novim Pazarom. Izvesno sa prve pozicije ulazi u plej of. Prvi su u KLS-u ispred Slobode, a u Kupu Radivoja Koraća prvu utakmicu Borac igra protiv beogradskog Partizana.

Borac: Alikadić 12, Popović 6, Đoković 5, Bumbić 2, Miletić 10, Gavrilović, Majstorović 13, Kočović 14, Nerandžić 5, Džons 5, Todorović 9, Čarapić 9.
Split: Perković, Vašington 11, Rebić, Kedžo2, Gabrić 9, Marčinković 4, Bajo 5, Kovačević 10, Vrgoč 10, Moris 6, Vranković 3

Izvor: Mozzart sport

Prethodni članakČačanski privrednik i njegova supruga priznali da su zlostavljali kućnu pomoćnicu, kao kaznu platili 160.000
Sledeći članakOko 25 odsto devojaka stupa u seksualne odnose pre 16 godine (16)