ČAČAK – U Čačku je osnovan ansambl narodnih igara „Kolo“, amatersko društvo čija se delatnost bazira na bavljenju srpskim muzičkim folklorom.
Kako navode osnivači, misija ANI „Kolo“ Čačak je da okupi sve ljubitelje narodne igre i pesme koji žele da se bave i uče o folklornom nasleđu Srbije. Ansambl će u svom sastavu imati grupe svih uzrasta – od najmlađih početnika u školi folklora, čiji će upis uskoro početi, do prvog izvođačkog ansambla, za koji će biti organizovana audicija. Takođe, za nešto starije ljubitelje narodne igre biće organizovana i rekreativna sekcija.
ANI „Kolo“ Čačak nastao je na ideju Aleksandra Kovačevića, dugogodišnjeg umetničkog rukovodioca.
– Plan tima koji stoji iza ovog ansambla je da se bavljenje našom narodnom igrom podigne na viši nivo, pa ističu da je inovativan pristup u njihovom radu i saradnja sa eminentnim stručnjacima iz sveta folklora ono što će im pomoći u njihovoj misiji – navodi Kovačević.
Upis novih članova u školu folklora ANI „Kolo“ Čačak počinje uskoro. Više informacija možete dobiti na zvaničnoj facebook stranici putem linka: https://www.facebook.com/kolocacak
Izvor: Morava info
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Portal Morava info zadržava pravo da, ukoliko ih proceni kao neumesne, skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, bilo kakvu pretnju, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj. Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Portal Morava info nema nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za skraćivanje komentara i njihovo objavljivanje. Redakcija ne odgovara za stavove čitalaca iznesene u komentarima. Vaš komentar može sadržati najviše 1.000 pojedinačnih karaktera, i smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.