Žele slavio u triler završnici, blistao mladi Pavle Nikolić

1
725

ČAČAK – Košarkaši Železničara ostvarili su izuzetno važnu pobedu u 8. kolu druge lige Srbije. Oni su u Hali kraj Morave slavili protiv ekipe Stara rezultatom 80:78.

Ovo je drugi trijumf izabranika Aleksandra Bjelića, koji je utoliko značajniji ako se zna da je ostvaren protiv tima koji je do ovog meča imao samo dva poraza.

Meč je bio izjednačen praktično od prvog do poslednjeg minuta. Imao je, doduše, Žele prednost od devet poena na četiri minuta do kraja (73:64), ali su gosti nakon dva minuta preko bivšeg košarkaša Železničara i Borca Boška Bumbića preokrenuli na 77:75.

Raković je potom izjednačio, a Panić na minut do kraja doveo domaći tim u vođstvo (79:77). Bumbić je na tri sekunde do kraja imao šansu da izjednači sa linije za slobodna bacanja, ali je realizovao samo jedan “penal“. Gosti su na sekundu do kraja napravili faul. Aleksa Milošević je realizovao prvo, a namerno promašio drugo bacanje i slavlje igrača Železničara moglo je da počne.

Sjajnu partiju pružio je mladi reprezentativac Pavle Nikolić koji je zabeležio 19 poena i imao 11 skokova. Odlični su bili Panić sa 15, Krsmanović sa 14, Raković sa 12 i Aleksa Milošević sa 11 poena.

Iskusni Danilo Mijatović postigao je 19 poena za ekipu Stara, dok je Boško Bumbić dodao 12.

U narednom kolu Žele gostuje u Gajdobri ekipi Hercegovca.

Izvor: Mlorava info

Prethodni članakMarinović: Samo sa ovakvom podrškom sa tribina možemo da slavimo
Sledeći članakIzgradnja novog kraka Bulevara vojvode Putnika u punom jeku, evo kuda vodi i šta povezuje ova saobraćajnica