
Grupa od 30 javnih ličnosti uputila je poziv građanima Srbije da izađu na izbore 3. aprila, jer ne treba da se odriču prava da odlučuju o tome kako će izgledati njihovi životi u budućnosti.
Među potpisnicima su se našli akademici, književnici, profesori, muzičari, novinari, borci protiv korupcije i kriminala i druge javne ličnosti.
U svom pozivu oni podsećaju da je dobitnik Nobelove nagrade, portugalski književnik Žoze Saramago izjavio da „mi kao građani, imamo obavezu da delujemo i učestvujemo i da je građanin taj koji stvara promene“.
– Ako sebi postavite pitanje „zašto bih se zamarao glasanjem, imajte na umu da ste učinili nešto čemu se svaki neprijatelj demokratije raduje. Jedan po jedan građanin sa ovim mislima i demokratija umire. Istina je da mi svi pojedino oblikujemo svet u kome živimo. Nemojmo se odreći tog prava i na taj način prepustiti drugima da odlučuju umesto nas – navodi se u pozivu.
Ovo su javne ličnosti koje su pozvale građane da izađu na izbore:
Akademik Ljubomir Simović, književnik
Akademik Dejan Mijač, reditelj i profesor u penziji Fakulteta dramskih umetnosti
Akademik Vladimir Stevanović, profesor u penziji Biološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu
Akademik Bogdan Šolaja, profesor u penziji Hemijskog fakulteta Univerziteta u Beogradu
Akademik Velimir Radmilović, profesor u penziji Tehnološko-metalurškog fakulteta Univerziteta u Beogradu
Akademik Vladica Cvetković, profesor Rudarsko-geološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu
Aleksandar Obradović, uzbunjivač iz Krušika
Rambo Amadeus, prvi svetski kilocar
Zoran Kesić, voditelj emisije „24 minuta sa Zoranom Kesićem“
Marko Šelić Marčelo, muzičar i pisac
Galeb Nikačević Hasci-Jare, podkast Agelast
Goran Marković, reditelj i profesor emeritus Fakulteta dramskih umetnosti
Vesna Rakić Vodinelić, profesorka u penziji Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu i Pravnog fakulteta Univerziteta Union
Ratko Božović, profesor u penziji Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Beogradu
Danica Popović, profesorka Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Beogradu
Boris Begović, profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu
Dubravka Stojanović, profesorka Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu
Janko Baljak, reditelj i profesor Fakulteta dramskih umetnosti
Srdan Golubović, reditelj i profesor Fakulteta dramskih umetnosti
Ratko Ristić, profesor Šumarskog fakulteta i prorektor Univerziteta u Beogradu
Miodrag Zec, profesor u penziji Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu
Ognjen Radonjić, profesor Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu
Dejan Šoškić, profesor Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Beogradu
Milojko Arsić, profesor Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Beogradu
Radina Vučetić, profesorka Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu
Nenad Makuljević, profesor Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu
Danijel Sinani, profesor i dekan Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu
Dragana Đorđević, naučna savetnica Instituta za hemiju, tehnologiju i metalurgiju Univerziteta u Beogradu
Aleksandar Nešković, profesor Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu
Tanasije Marinković, profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu
Izvor: FoNet









Ja sam ponekog od ove gospode profesora slušao kad sam trebao. Na ekonomskom fakultetu. Otkada sam svoj čovek i mislim svojom glavom nemam potrebe za tim. Čemu apel, potreba za njim? Samo punoletni glasaju. To se često ovde potencira i dopada mi se. Znači nema uticaja, apela, nagovaranja,pretnji itd. Listić i olovku u ruke pa po svojoj savesti. Po pravilu i pravu većina se poštuje.
Nije narod kao ova grupa ljudi pa da čas glasaju čas ne. Te beli listići te bojkot te ovo te ono. Ne znaju šta će. A imaju titule. Zato pustite vi nas. Nemamo titile, zvanja, mada mnogi i imaju, ali smo privrženi ovoj zemlji. Svak ima pravo i dužnost,da radi kako hoće i kako treba.
Ej javne ličnosti hvala vam. Znači ja sam glup čim vi treba da me opomenete da izađem na izbore i da nešto promenim. A ja ću izaći na iste i neću ništa da menjam. Znači glasaću za Vučića, jer meni je on najbolji. Imam oči da vidim i imam uši da čujem. I zadovoljan sam onim što vidim i čujem.
Prijatelju ti gledas a ne vidis, slusas a ne cujes!
Evo nas 6 orica sedimo i čitamo ova imena i prezimena,njihove funkcije i njihove pozive. I odlučili smo da NE IZAĐEMO. A SVE OVE GODINE SMO IZLAZILI. IZ INATA NEĆEMO. Jer kakve koristi mi imamo od gore navedrnih ličnosti. Nikakve. Čime su oni zaslužili da ih poslušamo. SVE ŠTO SU RADILI I RADE, RADE ZA SEBE I ZA SVOJE GUZICE.
stop naprednoj pljacki