Borac prekinuo niz od četiri poraza, u Čačku pao Studentski centar

9
1523

ČAČAK – Čačanki Borac zabeležio je pobedu od 87:76 nad ekipom Studentskog centra iz Podgorice u utakmici 7. kola ABA lige.

Nakon četiri vezana poraza, ovo je bio veoma važan trijumf za izabranike Dejana Mijatovića, koji su morali da se dobro pomuče kako bi došli do željenog cilja.

U vrlo ranoj fazi meča Čačani su ostali bez pomoći Danila Tasića, koji je dobio isključujući ličnu grešku. Kada je već početkom treće četvtine Frenlin morao iz igre zbog pet faulova, među navijačima Borca zavladala je zebnja u pogledu konačnog ishoda ovog duela.

Međutim, igrači Borca bolje su se snašli u obostrano rastrzanoj igri, a umnogome su im pomogli gostujući koraškaši koji su imali veliki broj izgubljenih lopti.

U odlučujućem kvartalu čačanski tim ostvario je opipljiviju prednost od desetak poena prednosti, koju je do kraja rutinski uspeo da sačuva.

Najefikasniji kod Borca bili su Segu sa 17, Birts sa 15, te Uskoković i Tomašević sa po 15 poena. Tasić je za osam minuta postigao isto toliko koševa, a 7 je dodao Frenklin.

U poraženoj ekipi po 16 poena postigli su Drežnjak i Kamenjaš, a 15 Dokins.

Borac sada ima učinak od tri pobede i četiri poraza. U narednom kolu u Čačak stiže FMP.

Izvor: Morava info