Borac trijumfovao na vrućem gostovanju u Tuzli (FOTO)

9
714

ČAČAK – Košarkaši Borca su uspeli da se sa vrućeg gostovanja Slobodi u Tuzli vrate sa dva važna boda. Nakon 40 minuta prave muške borbe na semaforu dvorane Mejdan stajao je rezultat 87:96.

Domaćin je silno otvorio meč serijom od osam koševa, tako nagovestivši veliku želju da odbrani domaći teren. Tek je, nakon gotovo dva minuta igre, Džouns prekinuo seriju Slobode pogotkom za dva. Nedugo zatim uspostavljen je balans. Nikome nije polazilo za rukom da se odlepi, već je vladala rezultatska klackalica. Tek u samoj završnici prve deonice Čačani su uspeli da se malo odlepe od rivala.

U drugom kvartalu ponovo je gledana prilično izjednačena borba. Borac je uspevao da dva minuta čuva prednost, kada je Sloboda serijom poena izjednačila (28:28). Nakon toga Borac je skupio svoje redove, pa je odgovorio istom merom i vratio vođstvo na svoj konto. Maksimalno što su gosti vodili bilo je plus sedam (32:39). Ali Sloboda se nije predavala, već ponovo preuzima inicijativu, pa vraća suficit na svoju stranu (43:42). Timu Borca je ipak uspelo da zadrži nalet protivnika, pa je na veliki odmor otišao sa prednošću. Istina, najminimalnijom od pola koša (47:48).

Treća četvrtina je u potpunosti protekla u znaku Borca. Čačanski sastav je polako, ali sigurno povećavao rastojanje u odnosu na Slobodu. Čak je u jednom momentu vodio razlikom od dve cifre (64:75). Naravno, domaćin se trudio da po ko zna koji put u meču poravna rezultat. Ali tim trenera Marinovića je izdržao, pa je u poslednji deo igre ušao sa značajnih osam poena prednosti.

Poslednji deo igre Sloboda je igrala na sve ili ništa. Nisu domaći igrači želeli da dozvole da se Čačani vrate iz Tuzle sa dva boda. I bili su blizu da prevedu rezultat na svoju stranu, došli su na minus tri (75:78). Međutim, ipak je Borac vodio glavnu reč. Čačani su shvatili da mogu do pobede i sa tim saznanjem su igrali do samog kraja. Uprkos nastojanjima domaćina da to spreči, ipak nije imao snage da zaustavi Borac.

Nakon dva odigrana kola samo su MZT i Borac bez poraza, zbog čega se zasluženo nalaze na čelu tabele ABA 2 lige.

I sledeći susret izabranici Marka Marinovića će odigrati na gostujućem parketu. U 2. kolu KLS lige Borac će izaći na megdan ekipi Dinamika, sa kojom poslednjih godina vodi velike borbe za vrh domaćeg takmičenja. Nema sumnje da će i ove sezone beogradski i čačanski tim, uz Novi Pazar, imati glavnu reč za zvanje KLS šampiona.

Sloboda: Rosga, Greg 17, Jakupović, Janjić 12, Gegić 7, Dedajić, Čerkezović 2, Čampara 24, Tomašević 4, Beri 6, Manjgafić 5, Grubor 10.
Borac: Alikadić 3, Šušić, Đoković 7, Krsmanović, Gavrilović 3, Majstorović 17, Kočović 7, Nerandžić 16, Džouns 16, Todorović 3, Čarapić 24.