Čačak 94 slavio u derbiju kola, Pilčević meč viner

6
1428

ČAČAK – Košarkaši Čačka 94 pobedili su u derbiju 5. kola Druge muške lige Srbije, grupa B, ekipu Spartaka iz Subotice rezultatom 82:76.

Izabranici Zorana Stefanovića na taj način ostali su jedina neporažena ekipa u drugom rangu srpske košarke.

Utakmica je apsolutno opravdala status derbija kola u kojem su se sastale dve ekipe koje su veliki pretendenti sa plasman u KLS i koje su do večeras zanale samo za trijumfe u drugom rangu srpske košarke.

Meč je bio dinamičan, čvrst i uglavnom izjednačen. Gosti su na poluvremenu vodili sa pet poena razlike, a u poslednju deonicu ušlo se u potpunom egalu.

Na tri minuta pre kraja stvari u svoje ruke uzeo je iskusni Radenko Pilčević i sa devet vezanih poena praktično odlučio pobednika. Najpre je pogodio trojku na +2 za Čačane, potom je imao polaganje uz dodatno slobodno bacanje, da bi na 80 sekundi do kraja meča još jednom trojkom zapečatio sudbinu Subotičana.

Pilčević jeste bio meč viner (utakmicu završio sa 18 poena), ali je MVP ponovo bio Mladen Pantić sa dabl-dabl učinkom (20 poena i 10 skokova). Odlični su bili i Majstorović i Tresač sa 14, odnosno 12 postignutih koševa.

U poraženom timu najbolji je bio igrač dobro poznat čačanskoj publici, Predrag Prlja, sa 16 poena.

U narednom kolu Čačak 94 gostuje u Zrenjaninu ekipi Proleter Naftagasa.

Izvor: Morava info

Prethodni članakIvanjičanka pijana izazvala saobraćajnu nezgodu, “naduvala“ tri promila alkohola