Čačak 94 teškom mukom do zaslužene pobede nad Zdravljem

11
770

ČAČAK – Košarkaši Čačka 94 ostvarili su veoma važnu pobedu protiv Zdravlja u utakmici 18. kola Košarkaške lige Srbije. Čačani su u duelu protiv direktnog rivala u borbi za opstanak slavili rezultatom 80:70.

Iako krajnji rezultat možda tako ne sugeriše, izabranici Ivana Radovanovića do pobede su doši veoma teško, uz mnogo borbe i napora, pre svega zahvaljujući odlično odigranoj četvrtoj četvrtini u kojoj su gosti postigli svega 12 poena.

U prvih 20 minuta najefikasniji kod Čačka 94 bili su Majstorović i Danijels sa po 13 postignutih poena. Zanimljivo je da Amerikanac uopšte nije ulazio u igru u drugom poluvremenu. Nakon 20 minuta košarke Zdravlje je vodilo rezultatom 40:37.

Leskovčani su bolje otvorili drugo poluvreme, brzo napravili seriju 11:6, pre svega zahvaljujući problemima Čačana sa defanzivnim skokom. Međutim, iz minuta u minut prednost gostiju se smanjivala, da bi nakon trojke Tresača na minut i po pre kraja treće četvrtine Čačak 94 došao do prednosti od 57:55. Ta deonica ipak se završila minimalnom ptrednošću gostiju 59:58.

Košarkaši domaćeg tima na početku odlučujućeg kvartala napravili su seriju 6:0, a ta prednost je mogla biti i veća da su realizovali jedan od tri napada tokom tri minuta bez poena gostiju sa juga Srbije.

Nakon trojke Dumića Čačani dolaze do prednosti od sedam poena tačno na polovini četvrte deonice. U prilog im je išlo i veoma loše izvođenje slobodnih bacanja igrača Zdravlja. Međutim, ni domaći košarkaši ništa nisu bolji u tom elementu igre. Pantić promašuje oba penala, ali se iskupio u sledećem sa dva poena i preciznošću sa linije za slobodna bacanja. U međuvremenu su gosti pogodili trojku.

U odlučujuća tri minuta meča Čačak 94 ulazi sa lepom prednošću od +8 (73:65), a nakon što je Tresač pogodio van linije 6,75 bilio je jasno da su izabranici Ivana Radovanovića na pragu i te kako važnog trijumfa. Na kraju, zasluženih 80:70.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Majstorović sa 15, Dumić sa 14, Danijels sa 13 i Pantić sa 11 poena.

Čačak 94 Quantox sada ima šest pobeda i 12 poraza i ponovo je pobegao sa dna, ostavivši iza sebe večerašnjeg rivala, Dunav, Novi Pazar i Kolubaru. Dve najlošije plasirane ekipe napuštaju društvo najboljih.

U narednom kolu, već u subotu u 19 sati, Čačak 94 je ponovo domaćin, ovoga puta ekipi subotičkog Spartaka.

Izvor: Morava info

Prethodni članakKrizni štab odlazi u istoriju, Ministarstvo zdravlja osnovalo Radnu grupu za borbu protiv kovida