Dobitnik “Zlatne palme“ na filmskom repertoaru Kulturnog centra

0
237

ČAČAK – U velikoj sali Kulturnog centra u ponedeljak i utorak, 16. i 17. septembra, biće prikazana dva filma iz najnovije svetske produkcije.

SVA LICA DOBROTE (Kinds of Kindness, Irska, V. Britanija, 2024, 164 min, drama)

Triptih o čoveku koji pokušava da preuzme kontrolu nad svojim životom, o policajcu koji je uznemiren zato što je njegova žena koja se, nakon što je nestala, vratila kao potpuno drugačija osoba, i o ženi odlučnoj da pronađe posebnu osobu sa neobičnim veštinama.

Film je premijerno prikazan na ovogodišnjem Filmskom festivalu u Kanu, a Džesi Pilmons je osvojio “Zlatnu palmu“ za najboljeg glumca.

Uloge: Ema Stoun, Vilem Dafo, Džesi Plimons, Margaret Kvoli, Hong Čau; Režija: Jorgos Lantimos.

Velika sala u 19:00.

IZUMITELJ (The Inventor, SAD, Francuska, 2023, 100 min, animirani SIHRONIZOVAN)

Dok izmišlja leteće sprave, ratne mašine i proučava leševe, Leonardo da Vinči se bavi smislom samog života uz pomoć francuske princeze Margarite od Navare.

Uloge: Dragan Vujić, Anja Orelj, Dušica Novaković, Ognjen Drenjanin, Marko Marković, Milan Antonić, Milan Tubić, Bojan Hlišć i Aleksandar Gligorić; Režija: Džim Kapobjanko, Pjer-Lik Granžon

Velika sala u 16:30.

Izvor: Morava info

Prethodni članakŠta mladi Čačka misle o društvenom aktivizmu i volontiranju?
Sledeći članakGrađanima će od danas stizati SMS poruke upozorenja u slučaju opasne nepogode

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here