Još jedna sigurna pobeda juniora Borca, u gostima savladan Novi Pazar

1
511

ČAČAK – Juniori Borca ostvarili su pobedu na gostovanju u Novom Pazaru protiv istoimene ekipe, u okviru 4. kola Roda lige Srbije. Nakon 40 minuta košarke rezultat na semaforu bio je 66:87.

Izabranici trenera Miloša Pejanovića imaju četiri trijumfa u isto toliko odigranih kola. Sano u prvoj četvrtini viđena je izjednačena borba, kada je domaći tim uspevao da parira favorizovanim gostima iz Čačka. Međutim, u nastavku stvari polako dolaze na svoje mesto, pa je Borac u trećem kvartalu stekao prednost od preko 20 poena i nije je ispuštao do kraja meča.

Sjajnu partiju pružio je Đorđe V. Ćurčić, postigavši 24 poena uz odlične procente šuta za dva i tri poena. Na kraju je imao indeks uspešnosti 29. Dvocifreni su još bili Stojadinović i Milošević sa 12, odnosno 10 poena.

Košarkaši Borca dele prvo mesto tabele Roda juniorske lige Srbije sa Crvenom Zvezdom.

Narednog vikenda u derbiju kola mladi Čačani dočekuje ekipu Mege.