Juniori Borca nakon triler završnice slavili u komšijskom derbiju, presudio sjajni Uroš Ivković

0
305

ČAČAK – Juniori Borca slavili su u komšijskom derbiju protiv kraljevačke Sloge u utakmici 5. kola Roda lige Srbije. Nakon dramatične završnice čačanski tim je ostvario pobedu rezultatom 74:73.

Prva četvrtina igrala se u potpunom egalu, da bi se ekipa koju je sa klupe predvodio Vladimir Zlatanović, jer je Miloš Pejanović suspendovan zbog dve tehničke greške u prošlom kolu, odlepila šest poena prednosti nakon prvih 20 minuta igre. Ta prednost na početku trećeg kvartala porasla je na +10, ali su se gosti konsolidovali i pred početak odlučujuće deonice izjednačili rezultat.

Ostvarili su u četvrtoj četvrtini igrači Borca prednost od pet poena, ali su je vršnjaci iz Sloge anulirali. Ušlo se u dramatičnu završnicu u kojoj je više sreće i nerava imao domaći tim. Danas izvanredni Uroš Ivković presudio je rivalu sa linije za slobodna bacanja za konačnu pobedu Borca.

Ivković je meč završio sa 37 poena (šut iz igre 14/22, indeks 36). Dvocifren je još jedino bio Krunić sa 11 poena, dok su Popović i Klenkovski dodali po 7.

Nakon četiri odigrane utakmice Borac ima učinak od dve pobede i isto toliko poraza.

U narednom kolu Čačani gostuju u Nišu ekipi Konstantina.

Izvor: Morava info

Prethodni članakOvo su prosečne plate u Čačku i Moravičkom okrugu, Lučani i dalje ubedljivo prednjače
Sledeći članakPomozimo našem sugrađaninu Ivanu Spasojeviću da što pre ode na lečenje u Tursku