Kadeti Borca nisu uspeli, ove godine su vicešampioni Srbije

8
1049

ČAČAK – Kadeti Borca nisu uspeli da odbrane titulu prvaka Srbije u kadetskoj konkurenciji. Oni su u finalnom meču poraženi od ekipe Mege rezultatom 82:73.

Čačani su tako u poslednjem meču doživeli jedini poraz u ovoj sezoni koji ih je, nažalost, koštao naslova prvaka države.

Košarkaši Mege, koji su ove sezone dva puta poraženi od Borca, na samom početku hteli su da stave do znanja da ne žele da dopžive i treći poraz. Već u sedmom minutu imali su dvocifrenu prednost. Bogoljub Marković u prvih šest minuta zabeležio 12 poena i čak 8 skokova. Za to vreme kod Borca u strelce su se upisali samo Ćurčić i Nikolić. Bila je primetna velika nervoza kod igrača domaćeg tima, o čemu, pored ostalog, govori i podatak da se su u tom periodu pogodili dva slobodna bacanja iz osam pokušaja.

Zahvaljujući lošoj igri u odbrani i velikim veliki problemima u defanzivnom skoku posle 10 minuta igre bilo je ubedljivih 31:18 za Beograđane.

Dobro su momci u belim dresovima krenuli u drugoj četvrtinu. Pet vezanih poena postigao je Nikolić i smanjio prednost gostiju na -8. Međutim, brzo se Mega konsolidovala i zahvaljujući pre svih Đuloviću, održavala dvocifrenu prednost, koja je u drugom delu četvrtine samo rasla. Na poluvremenu je bilo 18 razlike za beogradsku ekipu.

Probudila se Borčeva publika u trećem kvartalu nakon što su igrači čačanskog tima zaigrali angažovanije i spustili prednost na -10. U 27. minutu Milošević beleži napad u skoku i pogađa trojku za 59:65. Proključaja je dvorana kraj Morave u tim trenucima. Borac se na dva i po minuta do kraja četvrtine vratio u meč. Međutim, do kraja Mega ipak vraća prednost na +10

Dodali su gas izabranici Vladimira Zlatanovića u poslednjoj deonici, zaigrali na sve ili ništa. Prišli su u jednom trenutku na tri poena zaostatka, imali i napad da dodatno poboljšaju rezultat, ali su igrači Mege odoleli i na kraju, mora se reći, sasvim zasluženo slavili. Borac se ove godine mora zadovoljiti titulom vicešampiona Srbije.

Ćurčić i Nikolić odigrali su svih 40 minuta za svoj tim. Prvi je postigao 28, a drugi 19 poena. Jako dobru partiju pružio je 16-godišnji Uroš Ivković koji je postigao 13 poena, Milošević 10, a Vasilijiević tri poena. To su svi igrači koji su se upisali u listu strelaca.

Nerešiva enigma za Borčevu odbranu bio je Asim Đulović sa 33 poena i 11 skokova, a njemu uz rame, posebno u prvom poluvremenu, bio je Bogoljub Marković sa 20 poena i čak 18 skokova.

Izvor: Morava info

Prethodni članakVučić o uhapšenim Poljacima: Interesantno, slikaju baš fabriku koja proizvodi mine i granate