Loša poslednja deonica koštala Čačak 94 pobede

8
937

ČAČAK – Košarkaši Čačka 94 Quantox poraženi su u 19. kolu KLS od subotičkog Spartaka u Hali kraj Morave rezultatom 85:79.

Bili su Čačani potpuno ravnopravan rival tokom 30 minuta, u poslednju deonicu ušli sa tri poena prednosti. Međutim, gosti su se na pet minuta pre kraja odlepili na +4, a odmah potom i na osam poena prednosti (71:79) i tu je bio kraj nadanja da bi čačanski tim mogao do sedme pobede u prvenstvu.

Petorica košarkaša Čačka 94 imala su dvocifren košgeterski učinak – Tresač 14, Pantić i Dumić po 12, Pulijam 11 i Majstorović 10 poena.

Hardi iz Spartaka je bio najbolji pojedinac susreta i meč je završio sa 25 poena na svom kontu.

U narednom kolu Čačani igraju veoma važan meč u Lazarevcu protiv poslednjeplasirane Kolubare.

Izvor: Morava info

Prethodni članakDveri Čačak: Odlazak Milisava Marjanovića, čoveka koji je vratio šajkaču u Skupštinu grada
Sledeći članakŽelezničar porazom okončao takmičenje u regularnom delu prvenstva, sledi plej-aut

8 KOMENTARA

1. Sinoćna utakmica je bila preslikana onoj protiv Kolubare a bilo je još par sličnih. Šteta,mogli su lako biti u prvih pet, šest. Krivo mi je što BORAC I ČA94 olako prosipaju bodove.

2. Prava šteta. Ekipa Spartak bila je reč pečena i spremna za poraz. Nisu dobili utakmicu već je Čačak sam izgubio. Tačno je da igrači igraju, ali je po meni, sinoć Ivo nekim svojim izmenama totalno pogrešio, posebno u zadnjoj četvrtini. Kao da to radi šablonski, a ne u odnosu na situaciju na terenu, raspoloženja igrača u toku utakmice…. Za ovako iskusne igrače nedopustiv je broj izgubljenih lopti, a posebno u drugoj polovini zadnje četvrtine.
    Velika šteta jer bi se pobedom odlepili od začelja, ali i dalje smatram da će sve biti ok

• Ivo ima hemiju sa ekipom i relativno dobar skor od kako vodi ekipu, ali je sinoć napravio kardinalnu grešku kada je polovinom zadnje četvrtine izveo Dumu a uveo Pulijama. Nije on mađioničar da vidi kako će koji igrač odigrati kada uđe, ali u trenutku kada se lomi rezultat izvodi igrača koji je perfektno odigrao do tada, kako u napadu, tako i u odbrani (ne znam da li je igrač kojeg je on čuvao u toku utakmice uopšte dao koš) i uvodi Pulijama,, što se pokazalo vrlo loše. Prvo mali čist zicer iz kontra za vodstvo, a onda do kraja gubi još 2-3 lopte koje su prouzrokovalo čiste i lake poene za Spartak.
      S obzirom na loš dan, sinoć pre svega Pilča i Pulijama, iuz ogroman broj izgubljenih lopti, posebno u zadnjoj četvrtini, nije se moglo bolje. Ekipa ima potencijal za ovaj rang i mislim da će opstati, ali ne sme dopustiti ovakve greške koje su se sinoć dešavale.

3. Cacak 94 je zaista jedna iskusna ekipa,i sigurno da zasluzuju bolji plasman od ovog sadasnjeg.Uz duzno postovanje prema sadasnjem treneru Radovanovicu,smatram da je Cacku potreban iskusniji trener koji ce probuditi ekipu,a samim tim i mladji igraci (Curcic) i ostali pokazati visi i bolji kvalitet

4. Krivo mi je, zdrava je Čačak 94 priča. Bore se, dosta je tu prekaljenih Čačanskih košarkaša. Ćure baš nikako da sazreli,ali polako. Pantić igra muški, stranci slabi,suđenje čudno.

• Zdrava prica sa 2 amerikanca i i sto igraju igrace 30+ samo,curcic minimalna minutaza,pop los,radovanovic i nedeljkovic ni oni ne znaju sto su dosl

5. Može da me kritikuje koliko ko hoće, mislim da ČA94 cele sezone ima dobru ekipu ali nema adekvatnog trenera. Do daljnwg uživo gledam utakmice juniora, kadeta i pionira naših, ČAČANSKIH klubova.