Novakovićev rafal od sedam trojki, ubedljiv trijumf Borca u Valjevu

1
730

ČAČAK – Košarkaši Borca ubedljivo su savladali Metalac u Valjevu rezultatom 95:75. Bila je to druga pobeda Čačana u Superligi košarkaškog prvenstva Srbije.

Borac je sve vreme utakmice kontrolisao igru i imao konstantno vođstvo osim nekoliko minuta u prvoj četvrtini, kada je na snazi bila rezultatska klackalica. Prednost izabranika trenera Dejana Mijatovića od starta druge deonice je uglavnom bila dvocifrena i osetno je rasla, pogotovo u poslednjih deset minuta.

Anemični Valjevci nisu imali rešenja za razigrane i raspucane Čačane, u čijim redovima su na visini zadatka bili Aleksa Novaković, Nikola Kočović, Nemanja Todorović, Bojan Tomašević.

Najbolji strelac Borca bio je Aleksa Novaković koji je postigao čak sedam trojki, ukupno 23 poena. Kočović je imao 22 poena i 7 asistencija, Todorović 16 poena i 12 skokova, a Tomašević 12 poena.

Metalac: Šinik 16, Bajić, Grušanović 12, Simanić 9, Stefanović 9, Šešlija, Ivković, Durmo 20, Janković 1, Teofilović, Luković 8.

Borac Mozzart: Đ. V. Ćurčić 2, Milošević 2, Ivković 3, Nikolić 4, Erić 1, Radović, Tomašević 12, Dragićević, Kočović 22, Novaković 23, Todorović 16, Čarapić 10.

Sledeću utakmici Borac igra u sredu protiv Mege u Beogradu.

Izvor: Morava info

Prethodni članakČačanska košarka je neuništiva, pioniri Mladosti prvaci Srbije!
Sledeći članakOglas za posao: Čačanskoj kompaniji potrebni radnici