“Novinari ne kleče“ ponovo u Čačku

0

ČAČAK – Protesti „Novinari ne kleče“ biće nastavljeni u gradovima u Srbiji, a protestni skup u ponedeljak će biti organizovan i u Čačku. Organizatori su zatražili da tužilaštvo što pre ispita navode krivične prijave protiv ministra unutrašnjih poslova Nebojše Stefanovića. Oni su od Stefanovića zatražili da prestane da se ponaša neodgovorno i zastrašuje javnost.

Pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova podneo je krivičnu prijavu protiv Stefanovića i njegove saradnice Dijane Hrkalović, optužujući ih za uništavanje dokaza o nezakonitom praćenju koje je vršilo Odeljenje za poslove bezbednosti pri kabinetu ministra.

Kako bi se afera u vezi s praćenjem i prisluškivanjem novinara konačno razrešila, tražimo da tužilaštvo što pre ispita navode iz krivične prijave protiv Stefanovića – navedeno je u saopštenju.

Organizatori protesta kažu da su izmenili svoje zahteve, među kojima je sada i zahtev Stefanoviću da „prestane da se neodgovorno ponaša, zastrašuje javnost i vrši pritisak na pravosuđe neosnovanim optužbama na račun novinara“.

Zbog situacije u kojoj su se našle naše kolege u Pančevu, zahtevamo da Srpska napredna stranka prestane da primorava novinare da se učlanjuju u stranku, kako bi zadržali posao. Takođe, tražimo da se pokrene postupak protiv onih koji su prinudili ili pokušali da prinude novinare na učlanjivanje u SNS – dodaje orgnaizacija Novinari ne kleče.

Povod za početak ovih protesta bio je komentar ministra Bratislava Gašića upućen novinarki Zlatiji Labović, odnosno zahtev da on zbog toga bude smenjen. Premijer je tu smenu obećao, ali je nije sproveo.

Izvor: Morava info

BEZ KOMENTARA

PRE SLANJA KOMENTARA, MOLOMO VAS DA OBRATITE PAŽNJU NA SLEDEĆE UPUTSTVO:
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Portal Morava info zadržava pravo da, ukoliko ih proceni kao neumesne, skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, bilo kakvu pretnju, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj. Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Portal Morava info nema nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za skraćivanje komentara i njihovo objavljivanje. Redakcija ne odgovara za stavove čitalaca iznesene u komentarima. Vaš komentar može sadržati najviše 1.000 pojedinačnih karaktera, i smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

OSTAVITE ODGOVOR