Ove nedelje “paklene“ vrućine

0
417

Meteorolog Nedeljko Todorović kaže za RTS da će narednih sedam do deset dana u Srbiji biti toplo, sa temperaturama do 39 stepeni.

Nedeljko Todorović je, gostujući u Jutarnjem programu, rekao da pre sedam dana maksimalna temperatura nije dostigla ni 20 stepeni, a sada je viša za skoro 15 stepeni.

Te promene su, kaže, karakteristika naše klime.

Narednih sedam do 10 dana pravo letnje vreme, najtopliji dan biće četvrtak sa maksimalnom temperaturom između 35 i 38 stepeni, a na istoku i do 39 – istakao je meteorolog.

Prema njegovim rečima, u petak i subotu doći će do blagog pada temperature. Prognozira se oko 32-33 stepena. Takvo vreme očekuje se i posle vikenda.

Prema rečima meteorologa, u julu će biti toplo letnje vreme. Čitavo leto će, kaže Todorović, biti toplije od proseka sa manje padavima.

Ove godine, već u junu, imamo manjak padavina, u Beogradu je dosad pala trećina prosečne količine padavina, do kraja meseca je taj trend. Tako verovatno u julu. Pljuskovi imaju tu osobinu da za pola sata-sat negde padne i polumesečna i mesečna količina padavina – navodi Todorović.

Izvor: RTS

Prethodni članakUgašen požar u krugu fabrike “Sloboda“, vatrogasne ekipe ostaju da dežuraju
Sledeći članakOglas za posao: Čačanskom restoranu hitno potrebni radnici

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here