Pioniri Crvene zvezde nakon preokreta savladali Mladost

6
556

ČAČAK – Pioniri Mladosti poraženi su od vršnjaka iz Crvene zvezde rezultatom 67:58 u utakmici drugog kola polufinalnog turnira završnice prvenstva Srbije.

Izabranici Mihaila Šušić doživeli su poraz zahvaljujući veoma lošoj igri u drugih 20 minuta, a pogotovo u poslednjoj četvrtini u kojoj su postigli svega četiri poena.

A počelo je kako se samo poželeti može za mladi čačanski tim. Prednost Mladosti rasla je iz minuta u minut, pre svega zahvaljući odličnoj igri Bjelića koji je u prvom poluvremenu postigao 17 poena. Nakon 20 minuta igre na semaforu je stajalo 41:30.

Malo ko u hali “Mladost“ u Atenici tada je pomislio da bi gosti mogli da preokrenu rezultat. Međutim, upravo se to dogodilo. Smušenom igrom u napadu, bazirajući napade uglavnom za šuteve za tri poena, košarkaši Mladosti olako su prokockali lepu prednost, pa se u podlednjui deonicu ušlo u potpunom egalu.

Tada nastaju prave muke za domaći tim, jer dečaci u plavim dresovima nikako nisu uspeli da pronađu prava rešenja u napadu. Nekoliko promašenih zicera i nepotrebno izgubljenih lopti poljuljali su samopouzdanje Čačana, što su Beograđani znalački iskoristili i na krilima sjajnog Lučića povećavali prednost i na kraju rutinski došli do trijumfa. Prve poene igrači Mladosti postigli su tek nakon osam i po minuta igre u četvrtoj deonici.

Očigledno je da je četi trenera Šušića nedostajao jedan od ponajboljih igrača Radović, koji se povredio na jučerašnjoj utakmici protiv Spartaka.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Bjelić sa 22 poena, a Jekić je dodao još 13. Ostali igrači imali su jednocifren košgeterski učinak.

Mladost će sutra igrati za drugo mesto u grupi C, koje vodi u nastavak takmičenja. Protivnik je Vizura iz Beograda. Taj susret počinje u 15:30.

Izvor: Morava info

Prethodni članakOdgovor Jele Surudžić izvršitelju Injcu: Ćeraćemo se još!
Sledeći članakPobedom protiv Trijumfa u Nišu pioniri Borca overili plasman na finalni turnir prvenstva Srbije