Poraz Miokovčana na debiju u zoni Morava

0

ČAČAK – Debitant u zonskom rangu takmičenja, ekipa Miokovaca, doživela je poraz u Ribnici od ekipe Karađorđa. Krajnji rezultat: 2:0 za domaćina. Otpor igrača u žutoj opremi slomljen je u drugom delu,z a svega dva minuta. Toliko je bilo potrebno izabranicima Mila Vuletića da dva puta matiraju Savića i obezbede trijumf.

Nisu se Miokovčani predstavili u bledom izdanju, ali ih je nedostatak koncentracije u poslednjih dvadesetak minuta koštao znatno povoljnijeg ishoda.

Početak donosi dve poluprilike za tim Miokovaca. Udarce sa distance oprobali su Vujović u petom,o dnosno Stevanović u 9. minutu, no oba puta lopta je prošla pored leve stative Košaninovog gola. Domaći uzvraćaju preko hitronogog Jankovića u dva navrata. Najpre,u 10, zatim u 16.minutu. Pokušaje unutar kaznenog prostora Savić je neutralisao.

Usledio je period igre bez pravih prilika koji je potrajao sve do 37. minuta, kada Bjelić topovski tuče sa dvadesetak i kusur metara, ali Košanin i ovoga puta ostaje bez intervencije – „bubamara“ prolazi pored gola. Pet minuta pre isteka prve deonice, kolosalna šansa za domaće. Janković prolazi po desnom boku, nesebično upošljava Ivanovića u liniji penala, on šutira iz prve, ali visoko iznad prečke..

Nakon dva minuta nastavka, zicer za Miokovčane! Prilika koja se nije smela propustiti. Stevanović je u kaznenom prostoru prevario čuvara, zatim i golmana, ali je tukao mlako, dovoljno da defanzivac Ribničana interveniše na samoj gol liniji i spreči pogodak!

Dugo je trebalo fudbalerima Karađorđa da kreiraju ozbiljniju akciju u drugom delu. Tek u 67. minutu „plavo-beli“ izvode obećavajući kontranapad. Loptu je povukao rezervista Milević, uposlio Markovića na desnoj strani, nadomak šesnaesterca, on odmah pasom nalazi Jankovića u petercu, ali Savić bravurozno zaustavlja njegov pokušaj.

Pomenuti napad bio je uvod u ključne minute duela.U 69.minutu dolazi do promene rezultata.Jovanović koristi smušenost odbrane gostiju i pogađa sa 6-7 metara, nakon centaršuta sa leve strane. Rezultat 1-0.

Samo minut kasnije Karađorđe duplira prednost.Marković dobija duel sa Tasićem na ivici kaznenog prostora, upućuje se ka Saviću i rutinski pogađa donji desni ugao iz neposredne blizine.V eć tada se moglo pretpostaviti da će bodovi ostati u Ribnici. Istina, trgli su se gosti, preuzeli inicijativu, koja je dovela i do jedne sporne situacije u 86.minutu. U kaznenom prostoru Ribničana oboren je Nikola Milekić, a arbitar Vuković nije pokazao na „kreč“. Utisak je da je mogao.

Do kraja,po jedna prilika na obe strane, ali Milević kod domaćih i Aćimović kod Mikovčana nisu uspeli da pronađu put do mreže, pa je na snazi ostao skor iz sedamdesetog minuta.

Autor: Miroslav Todorović