Ubedljiv poraz Borca na gostovanju u Humskoj

0

ČAČAK – Partizan je na svom terenu, u utakmici poslednjeg 30. kola Superlige, pobedio Borac iz Čačka sa 5:0.

Strelci za crno-bele bili su Ognjen Ožegović u devetom i 54. minutu iz jedanaesterca, Svetozar Marković u 38, Pantić u 62, Zoran Tošič u 72. minutu.

Partizan je poveo u devetom minutu, a strelac je bio Ožegović. Danilo Pantić je sa oko 20 metara izveo slobodan udarac, a Ožegović je zakačio na putu ka golu, promenio joj pravac i poslao u mrežu.

Nekoliko minuta kasnije u izglednoj prilici se, na drugoj strani, našao Saša Filipović, ali je sa desetak metara šutirao pored gola.

U 38. minutu crno-beli su duplirali prednost preko Markovića. Marko Janković je izveo korner, Marković je šutirao glavom, a lopta je skliznula „kroz“ ruke golmanu Saši Mišiću i ušla u gol.

Izabranici Miroslava Đukića su u 54. minutu poveli sa 3:0 pogotkom Ožegovića iz penala. Prethodno je u kaznenom prostoru oboren Luka Cucin. Desetak minuta kasnije u strelce se upisao i Pantić. Jedan od igrača Borca je posle kornera glavom izbacio loptu iz šesnasterca, ona je stigla do Pantića koji je sjajnim volejom sa oko 20 metara pogodio za 4:0.

Tačku na goleadu Partizana stavio je Tošić u 72. minutu. Ožegović je pokušao makazicama, nije dobro zahvatio loptu koja je stigla do Tavambe, a on je dodao do Tošića kojem nije bilo teško da sa nekoliko metara savlada Mišića.