Velika pobeda Borca protiv Igokee

17
1329
Izvor: Duško Radišić Lejča

ČAČAK – Ekipa čačanskog Borca ostvarila je u Hali kraj Morave veoma važnu pobedu od 70:65 protiv Igokee iz Laktaša.

Izabranici Dejana Mijatovića sada imaju četiri trijumfa, dva više od poslednjeplasiranog MZT-a. S druge strane, tim iz Republike Srpske zabeležio je šesti vezani poraz i sada ima samo jednu pobedu više od večerašnjeg rivala.

Borac je znatno bolje, pogotovo u odbrani odigrao prvo poluvreme koje je dobio sa trinaest poena razlike – 37:24.

Igokea je pokušala da uzvrati u nastavku, donekle je u tome i uspela u poslednjoj četvrtini, u kojoj je prišla na samo dva poena zaostatka – 64:62.

Hnter Hejl je svojim novim poenima uspeo da odbije ovaj nalet gostiju, a na ulasku u poslednji minut meča Hejl je bio precizan i sa linije slobodnih bacanja, kada je Čačanima doneo pet poena prednosti – 68:63.

Tanasković je zatim poentirao za 68:65, a na drugoj strani je izgubio loptu Đorđe Gagić. Mogla je Igokea do izjednačenja, ali Rej je promašio, pa je potom Milosavljević napravio faul i za novu priliku Igokea više nije imala dovoljno vremena.

Sve u svemu, zaslužena i zlata vredna pobeda Borca, koji je bio u vođstvu praktično čitav meč. Najefikasiniji u pobedničkom sastavu bio je Hanter Hejl sa 18 poena. Odličan je bio Đorđe Gagić sa 12 koševa i 8 skokova, dok su Radonjić i Čarapić dodali 11, odnosno 9 poena.

Kod Igokee najefikasniji su bili Milosavljević i Tanasković sa po 14, kao i Rej sa 13 koševa.

U narednom kolu Borac gostuje u Zadru.

Izvor: Morava info

Prethodni članakEvo kolika je najniža, a kolika najviša penzija u Srbiji
Sledeći članakMijatović: Pobedili smo ekipu projektovanu za plej-of, najbolja odbrana u sezoni