Vuk Jeremić se vraća u DS?

0
Čačanska veza: Vojislav Ilić, Vuk Jeremić i Ostoja Mijailović u Njujorku

BEOGRAD – Predsednik Centra za međunarodnu saradnju i održivi razvoj i nekadašnji ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić mogao bi da zatraži poništenje odluke o njegovom izbacivanju iz Demokratske stranke, saznaje Danas od izvora iz DS, u kojoj se već nekoliko dana spekuliše o toj mogućnosti.

Od Jeremićevih saradnika u Centru dobili smo odgovor da ne žele da komentarišu ovakve priče i da je Jeremić posvećen radu Centra i njegovim projektima. Zvanično niko ni od funkcionera DS nije želeo da potvrdi za naš list da se među demokratama razgovara o ovoj mogućnosti.

Priča o eventualnom Jeremićevom povratku u DS pojavljuje se u finišu pregovora koje demokrate vode sa LDP i SDS oko načina na koji će te tri stranke izaći na predstojeće izbore. Kako je Danas već pisao, trenutno je dogovor o izlasku u jednoj koloni na stolu. U tom kontekstu demokratama s kojima smo razgovarali nije jasno zašto se priča o ovoj mogućnosti pojavila baš sada i zašto Jeremić traži poništenje odluke o izbacivanju kada jednostavno može ponovo da se učlani u DS. Kako nam je objašnjeno, izbačeni članovi posle dve godine, koliko nisu bili u stranci, mogu ponovo u nju da se učlane. Naši izvori navode da ukoliko Jeremić zaista namerava da odluka o izbacivanju bude poništena, to ukazuje da želi svima u stranci i šire da pokaže da je tadašnje rukovodstvo DS pogrešilo. Neki su skloni mišljenju da Jeremić ima političke ambicije.

Prema našim saznanjima, demokrate nemaju jedinstven stav o tome da li Jeremića, nekada jednog od najprepoznatljivijih funkcionera DS i predsednika GS UN, treba ponovo prihvatiti ili ne. Deo njih bi, s druge strane, voleo ponovo da vidi Jeremića u svojim redovima.

Izvor: Danas

BEZ KOMENTARA

PRE SLANJA KOMENTARA, MOLOMO VAS DA OBRATITE PAŽNJU NA SLEDEĆE UPUTSTVO:
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Portal Morava info zadržava pravo da, ukoliko ih proceni kao neumesne, skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, bilo kakvu pretnju, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj. Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Portal Morava info nema nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za skraćivanje komentara i njihovo objavljivanje. Redakcija ne odgovara za stavove čitalaca iznesene u komentarima. Vaš komentar može sadržati najviše 1.000 pojedinačnih karaktera, i smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

OSTAVITE ODGOVOR