Čačak 94 nakon dva produžetka stigao do pobede nad Žitko Basketom

1
695

ČAČAK – Košarkaši Čačka 94 zabeležili su i četvrti vezani trijumf u Drugoj ligi, grupa B. Čačani su u Beogradu bili bolji od Žitko Basketa, i to nakon dva produžetka. Posle 50 minuta košarke rezultat je bio 109:112.

Izabranici Zorana Stefanovića angažovano su ušli u meč, pa je nakon 10 minuta igre na semaforu stajalo 11:23. Domaćin je u nastavku povezao konce, ali se na odmor otišlo prednošću Čačka 94 od sedam poena.

UI trećem kvartalu igralo se u egalu, ali Žitko Basket u poslednjem periodu dodaje gas, a bespoštedna borba za svaki poen počinje na tri minuta pre kraja, kada domaći tim prvi put dolazi do izjednačenja (79:79). Radenko Pilčević u tom periodu vezuje šest poena i drži glavu svoje ekipe “iznad vode“.

Na 40 sekundi do kraja Pavlović daje trojku za Žitko i ponovo izjednačava, ali već u sledećem napadu Gugović vraća istom merom. Petrović na 19 sekundi do kraja daje oba slobodna bacanja i smanjuje prednost Čačka na pola koša. Domaćin odmah pravi faul, a Petrović realizuje jedno slobodno bacanje. Na semaforu piše da je rezultat 87:89 i da je ostalo da se igra još 19 sekundi. Čačani prave faul na 11 sekundi, Živković je oba puta siguran. Poslednji napad pokušava da reši Đorđe Ćurčić, ali promašuje. Loptu hvata Gugović koji sa zvukom sirene ne uspeva da postigne trojku. Odlazi se u produžetak.

Prvi produžetak je doneo novu dramu. Obe ekipe imale su šanse da u poslednjim napadima ostvare pobedu, ali se u drugih pet minuta ekstra vremena otišlo rezultatom 99:99.

U drugom produžetku Čačani su konstantno imali blagu prednost, ali su igrači Žitka uspevali da drže meč na jednom posedu. Ključni detalj dogodio se na 14 sekundi do kraja kada pri prednosti svog tima od pola koša Paunović donosi prednost Čačku 94 od 112:109. Do kraja je Žitko Basket ovu prednost uspeo samo minimalno da smanji.

U ovom izuzetno efikasnom duelu najbolji strelci za pobednički tim bili su Pilčević sa 20, Pantić sa 18, Ćurčić sa 17, Gugović i Majstorović sa po 14 i Tresač sa 10 poena.

U Žitko Basketu Živanović je postigao 30 koševa.

Ekipa Čačka 94 nalazi se na prvom mestu B grupe Druge lige Srbije. Narednog vikenda na programu je derbi kola kada u Čačak stiže subotički Spartak.