Čačak 94 prokockao 11 poena prednosti i poražen u triler završnici

12
1103

ČAČAK – Košarkaši Čačka 94 poraženi su u dramatičnoj završnici utakmice 16. kola KLS od Vojvodine u Hali kraj Morave rezultatom 73:72.

Ne bi bilo nezasluženo ni da je domaći tim slavio, ali gosti su bili smireniji u trenucima kada se lomio rezultat, pa su zahvaljujući ovom trijumfu ostali usamljeni na liderskoj poziciji Košarkaške lige Srbije.

Mučili su se igrači Vojvodine sa šutem za tri poena. U prvom poluvremenu imali su tek 1/15, a kasnije je išao i do još poraznijih 1/18. Tu okolnost u izvesnoj meri iskoristili su izabranici Đorđa Mićića, pa su na odmor otišli sa sedam poena suficita.

Čačani su na startu trećeg kvartala došli i do plus 11, ali tada je odgovornost preuzeo Džered Kaningem i velikom serijom poena bio najzaslužniji za to što su Novosađani prišli na samo minus tri, a onda i poravnali posle trojke Petra Rakićevića.

Otišli su gosti i na plus osam, ali su Čačani na dva minuta do kraja ipak uspeli da izjednače, pa čak i da povedu. Vojvođani u poslednji minut ulaza sa prednošču od 72:69, ali Trej Pulijam postiže tri pogotka sa slobodnih bacanja za 72:72.

Međutim, u poslednjim sekundama meča fauliran je Kaningem koji koristi jedno slobodno bacanje, što je bilo dovoljno za konačnu pobedu njegove ekipe.

Stefan Lakić je ubacio 24 poena za Čačak 94, Pulijam je dodao 17, a Dodić 13.

Najbolji kod pobednika bio je upravo Amerikanac Kaningem, koji je za 24 minuta u igri imao 29 poena.

Čačak 94 sada ima učinak od 13 pobeda i isto toliko poraza. U narednom kolu Čačani gostuju u Subotici drugoplasiranoj ekipi Spartaka.

Izvor: Morava info