Čačansko i kraljevačko udruženje poljoprivrednika šokirani izjavom ministra Glamočića

2
378

ČAČAK, KRALJEVO – Kraljevačko Udruženje proizvođača mleka Šumadije i Pomoravlja i čačansko udruženje poljoprivrednika „Šajkača“ ocenili su da je javnost uznemirena izjavom ministra poljoprivrede Dragana Glamočića „da se u Srbiji neometano sprovodi ilegalan uvoz sireva“ i traže hitnu reakciju nadležnih institucija i procesuiranje svih koji učestvuju u tom ilegalnom uvozu.

Oni su naveli da nijedno od poljoprivrednih udruženja koja su blokirala puteve u Srbiji od 11. februara do 5. marta, zbog nezadovoljstva stanjem u poljoprivredi, nisu bila pozvana na sastanak sa Glamočićem, koji je održan u utorak u Vladi Srbije.

  • Dogovor koji ministar kaže da je postignut sa njegovim bliskim udruženjima je samo još jedna obmana javnosti koja ništa dobro neće doneti proizvodjačima mleka, a ni gradjanima Srbije. Jedino što je ministar konačno priznao je ilegalan uvoz sireva – navodi se u saopštenju Udruženja proizvođača mleka i poljoprivrednika.

Čačanski poljoprivrednici i kraljevački mlekari traže od direktora Uprave carine Dragiše Petrovića da odgovori da li su tačne Glamočićeve tvrdnje da je Uprava carine nemoćna da zaustavi ilegalan uvoz sireva, koji ulaze u Srbiju bez ikakve kontrole.

  • Da li je moguće da uz pomoć nadležnih organa ne možete da zaustavite uvoz nego ministar poljoprivrede treba da oformi tim koji će, po njegovim rečima, zaustaviti tek polovinu ilegalnog uvoza sireva – navodi se u saopštenju proizvođača mleka i poljoprivrednika.

Oni pitaju Upravu carine da li se pored ilegalnog uvoza sireva na isti način, bez ikakve carine i kontrole, u Srbiju uvoze i ostali mlečni, mesni i poljoprivredni proizvodi.

Kraljevački mlekari i čačanski poljoprivrednici podsećaju ministra poljoprivrede da je na poslednjem sastanku koji je održao sa njima, početkom marta, rekao da će ih posle tri nedelje pozvati na novi sastanak i obavestiti šta je urađeno od onoga što je obećao za rešavnaje problema u poljoprivredi i ističu da čekaju taj poziv.

Izvor: Beta

Prethodni članakOcokoljić: Bili smo daleko od prepoznatljivog nivoa agresivnosti
Sledeći članakLazar Maksić nastupa za FMP na juniorskom turniru Evrolige

2 KOMENTARA

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here