Đilas: To što studenti rade je za pohvalu, ali zbog mladosti nemaju dovoljno znanja, proevropski blok sve jači

5
205

Ono što studenti rade je za svaku pohvalu, ali sa dvadeset i nešto godina ne može da se ima dovoljno znanja, izjavio je predsednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas.

On je za N1 naveo da, posle smene režima, na mesta u državi koja treba da rešavaju probleme treba da dođu ljudi koji su već radili taj posao, odnosno, u nekoj toj sferi bili i znaju kako funkcioniše država.

Đilas za studente kaže da su to mladi ljudi koji imaju ogromnu energiju, te da su pokazali da su spremni na žrtvu i da imaju ispravne namere.

  • S te strane, ono što studenti rade jeste za svaku pohvalu. Ono što vam ja govorim kao čovek koji ima 59 godina jeste da sa dvadeset i nešto godina ne može da se ima dovoljno znanja, jer niste još završili škole i radili i nemate životnog iskustva. Sutra kada se promeni vlast, ja smatram da na mesta u državi koja treba da rešavaju ovaj problem, treba da dođu ljudi koji su već radili taj posao, odnosno u nekoj toj sferi bili i znaju kako vlast funkcioniše – kazao je predsednik SSP.

Đilas je naveo da ne vidi problem u tome ako studentska lista ima veću podršku građana od opozicije, nego je važno „da svi mi zajedno pređemo pedeset posto i smenimo ovu vlast“.

On je kazao da ne vidi da se između SSP i delova studentskog pokreta razvio animozitet.

  • Mislim da nas je Vučić malo ubacio u tu priču, napravio netolerantnu atmosferu i svaka reč koja se može shvatiti kao kritika se ovde vidi kao neviđeni napad – rekao je on.

Ne vidi nigde ni napade između proevropskih stranaka i studenske liste.

  • A da li imamo iste stavove o svemu? Neke imamo, a neke nemamo. Kad se bude videlo ko je na toj listi, a pravo svake liste je da saopšti kad se raspišu izbori, videćemo i program i zalaganja i ljude – naveo je on.

Predsednik SSP smatra da svako ima pravo da izađe na izbore, kao i da studenti imaju pravo da se organizuju na način koji oni smatraju adekvatnim.

On je istakao da nikada neće odustati od zajedničkog evropskog fronta opozcije, te da se koalicije prave kada dođe do izbora.

  • Trenutno opozicija sarađuje dobro, proevropski front jača i u tom frontu ima mesta i za Solidarnost Gorana Ješića, možda i za neke nestranačke ličnosti koje to podržavaju – naveo je predsednik SSP.

Izvor: N1, Beta

Prethodni članakU sklopu modernizacije matičnih usluga uvodi se servis e-Venčanje
Sledeći članakIvica Dačić uputio hitnu depešu svim zaposlenima u MUP-u: Evo šta im je sve zabranjeno

5 KOMENTARA

  1. Za današnje stanje u Srbiji najviše su krivi oni koji su bili na vlasti od 2000 god. do 2012 god. Oni su vlast predali radikalima i socijalistima i pustili da u Srbiji rade šta hoće. Zato oni ne mogu da budu garant bolje Srbije i to su studenti dobro prepoznali. Zato svi na izbore i glas za Studentsku listu.

  2. Daklem, studenti su nepismeni, nemaju znanja i iskustva, tako da na njihovo mesto trebaju da dođu oni koji znaju da upravljaju državom? Daklem, vi studenti skačite, krečite, nek vas biju, hapse, gubite godine studija i života. Ako razbijete glavu kad udarite u zid to je vaša glava, a ne naša, pa šta? Niko vas se neće sećati ali za to ćemo mi da vladamo umesto vas. Jer mi smo obrazovani, mi smo pametni, mi imamo iskustvo, mi to zaslužujemo, a vi odradite prljavi posao.

    • A zašto ne predložiš Vučiću, Šešelju da se vrate u Bosnu, Brnabićki , Bakarecu, Atlagiću i ostalima u Hrvatsku? U čemu je razlika? Ali vi botovi morate da odradite apanažicu. To je zadatak. Bedno i jadno!

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here