Dr Pajović: Vakcinacija u Čačku uspešna, iako su planovi bili ambiciozniji

2
997

ČAČAK – Direktor Doma zdravlja dr Aleksandar Pajović ocenio je da je postupak imunizacije do sada uspešno obavljen, iako se očekivalo da će biti vakcinisan nešto veći broj građana.

On je saopštio podatke da je makar jednu dozu cepiva primilo 30.926 žitelja grada na Moravi, a da je kompletno vakcinisano njih 26.772. U procentima, to je oko 32, odnosno 27,7 procenta punoletnog stanovništva.

Planovi su bili nešto veći, ali, gledajući prosek u Srbiji, smatram da je vakcinacija u Čačku uspešna, pogotovo što se veliki broj građana vakcinisao bez prethodnog zakazivanja. Preko 5.000 građana Čačka imunizovano je na taj način – naveo je Pajović.

On je naglasio da Dom zdravlja više ne dobija spiskove za vakcinaciju preko eUprave, pošto prijava preko tog portala više nije obavezna.

Svi oni koji žele da prime vakcinu mogu da dođu na vakcinalne punktove i obave imunizaciju. Kada je u pitanju termin za revakcinaciju, o tome će građani i dalje biti obaveštavani putem eUprave – pojasnio je direktor Doma zdravlja.

Vakcinacija se sada obavlja samo u Domu kulture i mogu se primiti sve četiri vrste vakcina.

Izvor: Morava info

Prethodni članakIz dana u dan se smanjuje broj novozaraženih u Moravičkom okrugu
Sledeći članakJoš troje Čačana izgubilo bitku sa koronom

2 KOMENTARA

  1. „Prema poslednjem izveštaju Doma zdravlja, u Gornjem Milanovcu do sada je ukupno vakcinisano 11835 lica (1774 Fajzer vakcinom, 7516 Sinofarm vakcinom, 1905 Sputnjik V vakcinom, 640 Astra Zeneka vakcinom). Revakcinisano je 8829 sugrađana.“ Ovo je 34 % prvih, odnosno 25 % drugih doza prema broju punoletnih.

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here