Elektroprivreda Srbije (EPS) pozvala je danas građane da umesto pet odsto popusta za redovno plaćanje računa za struju iskoriste novi, veći popust od sedam odsto.

- Od računa za oktobar sva domaćinstva koja se opredele da račun za struju dobijaju u elektronskoj formi, na mejl adresu, i plate ga do 20. u mesecu ostvariće pravo na popust od sedam odsto. Na taj način želimo da motivišemo građane da zajedno sa nama daju doprinos očuvanju životne sredine – poručio je izvršni direktor snabdevanja EPS Aleksandar Bjeličić na otvaranju 20. Međunarodnog sajma energetike u Beogradu, navedeno je u saopštenju.
Istakao je da građani na štandu EPS-a u naredna tri dana mogu da se informišu detaljnije o pogodnostima zamene papirnog računa elektronskim.
- Izbor elektronskog računa za električnu energiju je prvi korak za popust od sedam odsto. To mogu da urade na portalu i aplikaciji “EPS Uvid u račun“, na šalterima u poslovnicama EPS ili popunjavanjem zahteva koji se nalazi na sajtu EPS-a – kazao je Bjeličić.
Ukazao je da je procedura za izbor e-računa jednostavna, a prednost je što kupci dobijaju račun na mejl adresu, mnogo ranije nego što je slučaj s papirnim računom.
- Drugi korak je da račun izmire do 20. u mesecu, na način koji njima najviše odgovara i koji praktikuju inače – naveo je Bjeličić.
Izvor: Beta







Da li je uslov plaćanje računa preko vaše aplikacije ili može i preko NLB mMclik aplikacije ?
Kako do 20 tog kad račun stigne 25 tog!?
Ne. Dobijaju 50 dinara svakog meseca.
Da li 7% dobijaju i oni koji odranije primaju račune na e-mail?