Budite oprezni! Izmena režima rada semafora na desetak raskrsnica u gradu, ovo su tačne lokacije

13
1114

ČAČAK – Ekipe “Elektrodistribucije“ u narednih nekoliko dana izvodiće radove na zameni brojila na semaforskim uređajima na više lokacija u gradu. Radovi će se izvoditi u periodu od 10 do 14 časova, kada je intenzitet saobraćaja manji, kako bi se, kako navode iz JP “Gradac“, u što manjoj meri uticalo na normalno odvijanje saobraćaja.

Iz ovog javnog preduzeća ističu da će tokom izvođenja radova pojedini semafori u određenim vremenskim intervalima biti van funkcije, a na raskrsnicama gde bude dolazilo do privremenog prestanka rada semafora, saobraćaj će regulisati pripadnici saobraćajne policije.

Za prvi dan (sreda, 20. maj) radova planirane su sledeće raskrsnice:

  • Milenka Nikšića i Knićaninove ulice
  • 1.oktobra i Stajina Lapčevića
  • Bulevar vojvode Putnika i Jaše Prodanovića (kod “Tempa“)
  • Dr Dragiše Mišovića i Birčaninove
  • Cara Dušana i Gospodar Jovanove (kod crkve)

Drugog dana (četvrtak, 21. maja) radovi će se izvoditi na raskrsnicama:

  • Nemanjine i Kneza Miloša
  • Nemanjine i Balkanske
  • raskrsnici kod crkve u Atenici
  • Trnavskoj raskrsnici

Trećeg dana (u ponedeljak 25. maja) planirani su radovi na raskrsnicama na obilaznom kružnom putu.

Pored toga, na svim ovim raskrsnicama postoji i vertikalna saobraćajna signalizacija, koju su svi učesnici u saobraćaju dužni da poštuju u situacijama kada semafor nije u funkciji.

  • Molimo i apelujemo na sve učesnike u saobraćaju da budu dodatno oprezni, da poštuju saobraćajnu signalizaciju i uputstva saobraćajne policije, kao i da brzinu kretanja prilagode uslovima na putu, u cilju očuvanja bezbednosti svih učesnika u saobraćaju – navodi se u saopštenju JP “Gradac“.

Izvor: Morava info

Prethodni članakPremijera predstave za decu “Arči i Dora“, po pričama Gorana Markovića, u pozorištu “Duško Radović“
Sledeći članakOlimpijski šampion i vicešampionka razgovarali sa đacima OŠ “Dr Dragiša Mišović“

13 KOMENTARA

  1. Aki, gluplji si od svih ĆACIJA zajedno. Ti nekome da kažeš da je ćaci. Nevaspitana somino. A koliko si tek dokon da imaš vremena da pišeš pismene zadatke na određenu temu, to je tek posebna priča.

  2. Košutnjak, nisam ja kriv što si ti glup pa ne razumeš šta piše u komentaru. To je tvoj problem, što ne možeš da shvatiš nešto, što ima preko deset reči. Treba si da završiš „fakultet“ kao Stevanić, možda bi ti bilo jasnije. Nism ja ĆACI kao vi, pa da slušaju Pink, Happy i Informer da bih znao kako živim. Normalni ljudi imaju oči, imaju mozak, vide gde i kako žive. Reci mi šta od navedenog nije tačno, jadni čoveče. Ti možda ne znaš za bolje, možda si navikao na blato i kaljugu na svom rodnom brdu, ali većina ljudi hoće da živi normalno, hoće da službe koje su plaćene od naših plata, rade svoj posao. Tebi i ovom Draganu Paunoviću očigledno su dovoljni sendvič, dva jaja ,100g salame i osmeh predsednika da bi bili srećni. Dođi sitna dušo u Beograd 23. maja da vidiš šta je pamet, lepota, mladost, da vidiš glumce, profesore, doktore, studente…..pametne ljude, intelektualce, a ne da gledaš i slušaš, onog Žvalavog i one kriminalce oko njega, možda onda nešto shvatiš, ali misli da za takvu sirovinu nema pomoći.

  3. Ovog Akija ima po celom gradu I sve vidi. Evo danas pise bio na Keju, video semafore, nista ne valja, pa bio kod Med.rada, Lidla, Big kod OS VUK Karadic. Video, sve oceni. Vlast nista ne radi, nezna. Samo je on sveznajuci. Mislim da on ima visak vremena pa baza Cackom. U pravu je komsija Kosutnjak. Da li radi ne znam, sigurno ne. Trebao bih da budem ljubomoran na toliko slobodnom vremenu, ne mogu da dignem glavu od posla. Ali bolje ovako nego da budem kao Aki. Daleko bilo,pu,pu, pu.

  4. Joj covece Aki ti si bre najdokoniji covek u Cacku. Sta si sve napisao, nista rekao nisi. Znaci bez poente. Jedino, opet kao i uvek, je isplivala mrznja. Izlio si sav svoj bes I cemer, jadni covece. Odmori malo otidji u sumu vici, galami, izboksuj bukve. Smiri se covece. Ili ces u Lazu.

  5. Mi imamo saobraćajni policiju u gradu ? Voleo bih da mi neko objasni, ako zna, šta ta služba radi u gradu Čačku, kakav je njihov opis posla. U gradu Čačku 80% automobila je nepropisno parkirano, po trotoarima, po zelenim površinama, po biciklističkim stazama. Pre neki dan u jednoj centralnoj gradskoj ulici, žena gura kolica sa bebom, ulicom, jer su trotoari sa obe strane zauzeti automobilima, u tom trenutku prolazi patrola saobraćajne policije pored nje, mislite da su pogledali na nepropisno parkirane automobile, bole njih….., jedan se nešto smeje, a drugi bulji u telefon, za to oni primaju plate od građana Čačka. Svako veče kod OŠ Vuk Karadzić okupljaju se neki dripci, u nekim besnim kolima i driftuju po parkingu pored škole, to se dešava na 500 metara od policijske stanice i niko ne reaguje, dok onde nekom ne razbiju auto ili neko pogine. Da li je moguće da niko ne zna da podesi rad semafora, kada se ide preko mosta i skrenete levo na Ljubić kej hvata vas crveno svetlo, ali i kada idete iz Ljubić polja i Sajmišta pravo ka Ljubić keju hvata vas crveno svetlo, odakle god da idete ka Ljubić keju hvata vas crveno svetlo, to je neverovatno, to nema nigde u svetu. U Čačku je po ceo dan saobraćajni kolaps, nesposobna gradska vlast koja ne održava infrastrukturu, koja ne pravi nove široke bulevare koji mogu da prime veći obim saobraćaja, saobraćajna policija koja ne zna ili je ne zanima da radi svoj posao, dobijete ono što je danas sobraćaaj u Čačku. Kod medicine rada u bulevaru vojvode Putnika i beogradskoj ulici ka Lidlu i BIG-u su svaki dan kilometarske kolone, zbog „stručno“ urađenog kružnog toka. Gradska vlast 10 godina ne može da uradi projekat zatvorene garaže kod Solida, sad kažu biće do kraja godine, samo nisu rekli do kraja koje godine, pet godina ne mogu da završe bulevar vojvode Putnika, Sinđelićevu ulicu najavljuju već tri godine početak radova, još nisu pobili jedan kočić, verovatno će i to biti USKORO kao i bazen. Građani Čačka dobro razmislite kad izađete na sledeće izbore, pogledajte malo oko sebe, u ovaj haos u kome živimo, da li želite da i dalje ovaj grad vode neznalice i nesposobnjakovići, od naših plata se odvaja za njihove plate. Razmislite da li ste zadovoljni sa radom saobraćajne policije, komunalne policije, gradske vlasti i ostalih službi za koje izdvajate od svojih plata.

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here