Književno veče u Narodnom muzeju: Ivan Negrišorac pred čačanskom publikom

0
101
Foto: Fejsbuk/Ivan Negrišorac

ČAČAK – U organizaciji Kulturno-prosvetne zajednice Čačak, Centra za negovanje tradicije i Narodnog muzeja, u petak, 17. oktobra, u 19 časova, u Galeriji Narodnog muzeja biće održano književno veče posvećeno stvaralaštvu Dragana Stanića, poznatog pod umetničkim imenom Ivan Negrišorac – književnika, esejiste, univerzitetskog profesora i predsednika Matice srpske.

Povod za susret sa čačanskom publikom je Stanićeva knjiga “Svetlost, senke i šaputanja: eseji s povodom“, koja je ovenčana prestižnom nagradom “Dejan Medaković“. Reč je o zbirci eseja koji predstavljaju autorov unutrašnji dijalog sa pitanjima umetnosti, tradicije i ličnog identiteta, osvetljavajući složene veze između kulture i savremenog čoveka.

O knjizi će, pored autora, govoriti gosti iz sveta kulture i umetnosti, a program će biti obogaćen čitanjem odlomaka i razgovorom sa publikom. Moderator večeri biće Zorica Lešović Stanojević.

Organizatori pozivaju sve ljubitelje književnosti da prisustvuju ovom značajnom kulturnom događaju.

Ulaz je slobodan.

Izvor: Morava info

Prethodni članakBorčevi biciklisti Ognjen Ilić i Vukašin Jovančević u reprezentaciji Srbije na 64. “Trci kroz Srbiju“
Sledeći članakU subotu u Čačku tradicionalni medicinski simpozijum “Dani dr Dragiše Mišovića“

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here