
Predsednik pokreta Dveri Ivan Kostić izjavio je danas da je ostavka Vlade i formiranje prelazne vlade stručnjaka jedini izlaz iz aktuelne društvene i političke krize u kojoj se Srbija nalazi.
Naveo je da je sveopšta narodna pobuna, studenata, učenika, advokata, poljoprivrednika i mnogih drugih profesija, dovela aktuelni režim u situaciju u kojoj nije bio nikada u 12 godina vladavine.
- Aleksandar Vučić i njegov režim nemaju odgovor na nastalu krizu i jedan dan govore kako su uslovi studenata ispunjeni i da ih protesti ne interesuju, a drugi dan mole studente i đake da se vrate u fakultetske i školske klupe – naglasio je Kostić u saopštenju.
Ocenio je da izlaz iz krize postoji i da je veoma jednostavan.
- To je da aktuelna vlada podnese ostavku i da se formira Prelazna ekspertska Vlada koja bi u periodu od šest meseci do godinu dana uredila politički segment u Srbiji i postavila zdravu podlogu za neke naredne slobodne i poštene izbore – naveo je Kostić u saopštenju.
Naglasio je i da cela Srbija zna da slobodnih izbora neće biti sve dok ih kontroliše Aleksandar Vučić i njegov režim.
- Sada je na nama, svim građanima Srbije, da pokažemo jedinstvo i na talasu pobuna, od kojih se ovaj režim neminovno uplašio, da bez podela na ideologije i programe, jasno pokažemo da ne želimo mrvice iz Vučićeve kuhinje, već slobodnu Srbiju. Srbiju u kojoj će upravo pobunjeni studenti, ali i svi ostali građani, imati mogućnost da slobodnom voljom grade svoju budućnost i priliku da žive i rade u sopstvenoj državi bez ikakvih pritisaka – naveo je Kostić.
Izvor: Beta







Hoće vlast bez izbora.
Nemate vi svi zajedno masu naroda iza sebe za predlog koji ste predložili. Niti ste jedinstveni kao opozicija 2000. godine niti imate poverenje naroda. Šta o svačijoj politici narod misli pokazao je na izborima. Posebno o politici Dveri. Logičan je predlog vaš da uđete u Vladu bez izbora jer je to za vas jedino moguće, pošto vas narod neće. Niko od opozicije ne pominje izbore kao izbori nisu opcija.
Ovo što radite i lepite se na studente je krajnje nedostojno. Niste artikulisali politički kada se dogodio Ribnikar, niste artikulisali Eko protest i sad hoćete energiju jednog dela studenata da prisvojite i da privolite vlast da sama sebe rasformira. Još stoji Boško iza vas i stajaće. Narod to vidi, nije promena na čelu Dveri promenila vašu politiku. Sramota.
Stvarno smesne stvari,izgube se izbori i hoces prelaznu vladu,a gledas te dveri,doktor,veljo,zalizani ,svi rade za Vucica.