Marinović: Matematički još nismo izbegli 13. mesto, ali smo blizu toga

0

ČAČAK – Trener Borca Marko Marinović nije krio uzbuđenje nakon vrednog trijufa njegove ekipe nad Splitom rezultatom 86:74.

I popularni Malina svestan je da je Borac u veoma povoljnoj situaciji pred konačni rasplet na začelju tabele regionalnog takmičenja.

Utakmica je bila važna, čestitam Splitu na fer i korektnoj utakmici. Uzbuđen sam zbog pobede, Čačak je grad košarke i puno smo se borili da bi se doveli u situaciju opstanka u ligi. Matematički još nismo izbegli 13. mesto, ali blizu smo toga. Bili smo agresivni preko celog terena, verovali smo u našu odbranu, koja je bila odlična – ocenio je strateg čačanskog tima.

Trener Splićana Mile Karakašnaglasio je da je pobeda Borca apsolutno zaslužena.

Krajem prve četvrtine odigrali smo najbolje minute na utakmici, ali nakon toga nam je stao protok lopte. Razigrao se Novaković, pogodio pet otvorenih šuteva, imali su odlično otvaranje treće četvrtine. Nemam šta da prigovorim svojim igračima, borili su se, imali smo osam skokova više, ali na kraju dana nije bilo dovoljno dobro – naveo je on.

Podsetimo, u slučaju trijumfa nad Cibonom narednog ponedeljka, Borac će sigurno izmeći baraž za opstanak u ligi, mada je realna opcija da će i pobeda nad Splitom biti dovoljna za sigurno učešće u ABA ligi i naredne sezone. Naime, ekipe Krke i Splita, od kojih Čačani imaju bolji međusobni skor, čekaju veoma teške utakmice do kraja. “Žuti“ gostuju Partizanu, a Krka najpre dočekuje Crvenu zvezdu, a potom gostuje FMP-u.

Izvor: Morava info