Mladi Ćurčić briljirao u porazu Čačka 94 u Novom Sadu

7
1189
Isporučio 30 poena u Novom Sadu: Đorđe Ćurčić; foto: Duško Radišić Lejča

ČAČAK – Košarkaši Čačka 94 Quantox doživeli su poraz u Novom Sadu od domaće Vojvodine rezultatom 88:73.

Dominacija ekipe iz Novog Sada u prvoj četvrtini bila je ključna za razvoj daljeg toka utakmice. Čačani su u prvih 10 minuta igre postigli, verovali ili ne, svega četiri poena, dok je na drugoj strani domaćin postigao 22.

Izabranici Đorđa Mićića bili su ravnopravan protivnik u naredna tri kvartala, ali nisu uspeli da istope stečenu prednossz košarkaša tima iz Novog Sada.

Ohrabrujuće je što je još jednu sjajnu partiju pružio mladi Đorđe V. Ćurčić, koji je sa 30 poena bio najefikasniji pojedinac susreta. Dvocifreni su bili još jedino Amerikanci Danijels i Pulijam sa 13, odnosno 11 poena. Važno je napomenuti da je Čačak 94 bio značajno hendikepiran neigranjem dvojice visokih igrača Đorđa Majstorovića i Mladena Pantića.

U pobedničkom timu najbolji je bio Dušan Beslać sa 21 poenom.

Čačak 94 Quantox sada je na učinku od sedam pobeda i 15 poraza. Naredni meč Čačane očekuje nakon pauze, 28. februara. Protivnik je direktan rival u borbi za opstanak užička Sloboda. Meč se igra u Hali kraj Morave.

Izvor: Morava info

Prethodni članakUklonjena odronjena stena na putu Caganje – Jančići, saobraćaj normalizovan (FOTO)
Sledeći članakTodorović: Vidikovac na Kablaru dovešće turiste iz celog sveta, njegova izgradnja je nezaustavljiv proces

7 KOMENTARA

  1. Kao što sam ranije pisao, Ćure ima veliki potencijal, ali će isti biti iskorišćen samo ako se pravilno bude usmeravao u svom daljem igračkom razvoju.
    Što se tiče jučerašnje utakmice, svima je jasno da bez oba visoka igrača nemamo nikakve šanse protiv Vojvodine, ali isključujući prvu četvrtinu, igračima treba odati priznanje za borbenost i igru u ostalom delu utakmice.
    I pored svih pohvala, sinoć je bilo indikativno to što su dva igrača- Ćure i Daniels od 60-tak šuteva ekipe izveli sami 40, za 30-tak minuta u igri, a evidentno je da je njihova igra u odbrani na vrlo niskom nivou. Prihvatam i ono, danas te ide – cepaj, ali veliko forsiranje šuteva, pogotovo za 3 poena, protivnički igrač tik uz tebe, preko ruke u polu nemogućoj situaciji, dok tvoj grač stoji sam, to već skoro spada u silovanje. Kontra 2 na 1 gde je tvoj igrač u čistoj situaciji, a ne daješ mu loptu već ti ideš do kraja mašiš – a i da daješ koš, to je već bezobrazluk. Da bi postao veliki igrač moraš imati i dozu drskosti, bezobrazluka…., ali ne na uštrb tvoje ekipe. Oni izginuli u odbrani, nekako se odbrane, a onda ti u napadu u stilu boli me uvo, a te stvari ubijaju ekipu. Neko je pre par utakmica napisao da Daniels može da izmisli poen, e pa sinoć je baš izmišljao svojim soliranjem, a posebno u 1.četvrtini, koja se katastrofalno završila.
    Sve u svemu, po meni, odlična i vrhunska borbenost u odbrani u 3 četvtrine, kao i šuterski trening dva igrača u toku cele utakmice.

    • Verovatno,letos nisu hteli ni da ga potpišu za Borac pa na intervenciju odozgo morali su. Ćuretu fali kontrole,odbrane,skok, danas opalio 14 trojki,dao četiri? A brude ga vole sad,do kada videćemo.

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here