Nekoliko desetina građana na petom protestu “Čačak protiv nasilja“

16
2563

ČAČAK – Nekoliko desetina građana okupilo se večeras na petom protestu protiv nasilja u Čačku i zatražilo ukidanje nacionalnih frekvencija televizijama Pink i Hepi, ostavke članova REM-a, trkovodstva RTS-a, ministra policije Bratislava Gašića, direktora BIA Aleksandra Vulina i gradonačelnika Čačka Miluna Todorovića.

Okupljeni građani nosili su parole na kojima je pisalo „Koliko đačkih užina proguta jedan bot“, „Promena sistema , gde odlivi mozga nisu tema“, „Promena sistema gde radniku kičmu ne mogu da lome“, „Behaton se ne jede. Čačak protiv nasilja“.

Na početku protesta sa zvučnika je emitovana muzika Đorđa Baleševića i Partibrejkersa.

Na protestu je govorio glumac Narodnog pozorišta u Beogradu Nenad Maričić koji je rekao da se aktuelnoj vlasti bliži kraj, ali da građani koji protestuju protiv nasilja moraju da budu složni „jer će samo tako izdržati do kraja“.

Ni kiše nisu zaustavile ljude da izlaze na ulicu. Nema više ništa što može da zasutavi istinu. A ovaj narod koji je preplavio ulice cele Srbije za istinu živi, jer mu je dosta laži – rekao je Maričić.

On je dodao da je svaki skup protiv nasilja istina, jer građane na te skupove ne dovode autobusima, jer ih ne vodi ljubav prema sitnom, ličnom interesu, već ih vodi želja za opstankom.

Maričić je rekao da je za poslednjih deset godina u Srbiji pola milona građana manje.

Ovo nije borba ni za Zapad ni za Istok, ni za Ameriku, ni za Rusiju, ovo je borba za nas i našu decu. Zato nema odustajanja i nema više nazad – rekao je Maričić.

Posle Maričićevog govora, uz zvuke pesme “Vostani Serbije“ održana je protestna šetnja sa velikim transparentom koji su građani nosii na početku kolone „Čačak protiv nasilja“.

Šest gradskih organizacija opozicionih stranaka u Čačku podržale su protest protiv nasilja – Narodna stranka, Dveri, Stranka slobode i pravde, Demokratska stranka, Grupa građana „Čačak je naš“ i Nova Srbija.

Na večerašenjem protestu su bili i predsednik Nove Srbije Velimir Ilić i republički poslanik Demokrastske stranke Srđan Milivojević koji su razgovarali sa građanima.

Izvor: Beta

Prethodni članakTri košarkaša Borca u U18 reprezentaciji Srbije: Juriš na evropsko zlato
Sledeći članakDanas i sutra u Prislonici 36. Sabor frulaša Srbije “Oj Moravo“, pogledajte kompletan program

16 KOMENTARA

  1. Vučić, Mali i Vesić lopatama zgrću pare u Srbiji. Onima koji se hrane golotinjom sa Pinka i pesmom sa Hepija, kao psu na sinđžiru, udele neki dinar. I još kažu lopovi su iz bivšeg režima. Narod je zaboravio da je Vučić bio na vlasti sa Miloševićem, da je Mali bio Dinkićev, a da je Vesić bio žuti. Njima nikada nije dosta bogaćenja. A narod može i korenje da jede.

    • Omasovljen protest, nema šta. 50 ljudi se buni i smeta im što drugi ne izlaze. Koji drugi? Dosta nam je svima vašeg pogubljenog liderstva i još pogubljenijeg programa. Videh na prošlom protestu Violetu, Boška, Velja i Simovića bogomoljca ruku pod ruku. Kakva “Top lista nadrealista”. Svaka vam čast svima! Nikada više ako ste vi alternativa!

  2. Velja Ilic i Srdjan Milivojevic su odavno provereni ljudi koji mrze sadasnju vlast i sve sto je dobro uradjeno za Srbiju a sto je uradio SNS i A.Vucic!Oni to ne mogu uraditi za 100 godina jer su nesposobni.Velja voli da kraducka a o Srdjanu koji ima usta od uva do uva ne zelim da komentiram.Saka jada hoda ulicama grada i maltretira gradjane koji su vecina!

    • Kako ste se botovi raspisali??? Tacno ste botine rekli jadan Stepa sta ga snadje… Stamoto srpskog naroda Stepa se prevrce u grobu kada su vasa ,,elita“ poslanici sns u SKUPSTINI SRBIJE kada je bio minut cutanja za preminulog cika Djordja cuvara groblja STEPINIH JUNAKA blejali, galamili, sedeli…pa ima li vece sramote od toga i od vas sns botova??? Pa mnogo oluja i kisa ne mogu oprati vasu prljavstinu… kao sto istorija pamti Stepu i Njegove junake takko ce istorija pamtiti sns botove najvecu sramotu…

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here