
ČAČAK – U Likovnom salonu Kulturnog centra večeras u 19 sati biće otvorena izložba slika Slobodana Đošića “Refleksije/Rekonstrukcije“.
Slobodan Đošić je umetnik koji živi i stvara u Torontu i Beogradu. Bavi se dihotomijom realnog i optičkog, bazirajući istraživanje na digitalnoj grafici, uz liniju, boju, teksturu i trodimenzionalni objekat kao glavne likovne komponente, često stvarajući imaginarne pejzaže i prostore, odjek nekadašnjih scenografskih preokupacija. Svetlost je važan sastavni deo njegovog rada, bilo da je u pitanju reflektivna površina ili spoljašnji izvor, dopunjavajući ga i dajući mu puno značenje.
Izložba će biti otvorena do 30. avgusta.
Izvor: Morava info







Dragi prijatelji,
Već šest godina nemam nikakav kontakt sa mojim drugom iz srednješkolskih dana Slobodanom Đošićem i njegovom životnom saputnicom Gordanom. U ovom trenutku nemam nikakvu mogućnost da sa njima uspostavim vezu. Da li vi možete da mi u tome pomognete poslavši mi neku njihovu E-mail adresu ili adresu nekog od njihovih (eventualnih) naloga na društvenim mrežama? Bio bih beskrajno blagodaran na bilo kakvoj pomoći ili sugestiji u tom pravcu.
Nadajući se da vam ne pravim dodatni posao, srdačno vas pozdravljam.
Zlatibor Branković, Beograd
zlatibor.brankovic@gmail.com
zlaja@sbb.rs
https://www.facebook.com/zlatibor.brankovic